Ощадбанк заблокував киянину рахунок, куди надійшло 1,9 мільйона гривень - що вирішив суд
У межах кримінального провадження ухвалою суду на кошти чоловіка на рахунку, відкритому в АТ "Ощадбанк", наклали арешт
Чоловік отримав на картку 1 979 089 гривень за виконану роботу. Однак Ощадбанк заблокував його рахунок. Він вимагає стягнути з фінустанови пеню. Про це вказується у рішенні Печерського районного суду Києва за 2015 рік.
Чоловік відкрив рахунок в Ощадбанку ще 22 червня 2015 року. Йому надійшли кошти у розмірі 1 979 089 гривень, але всі операції по рахунку зупинили. Це зробили на підставі рішення Державної служби фінансового моніторингу.
У межах кримінального провадження ухвалою суду на кошти чоловіка на рахунку, відкритому в АТ "Ощадбанк", наклали арешт. Згодом його скасували, тож він вирішив забрати їх. Однак в Ощадбанку вказали, що для цього потрібно надати документи. З'ясувалось, що відправник коштів був фігурантом кримінальної справи з розслідування можливого фінансування тероризму (в рамках якої, у тому числі мали місце обмеження).
"Банк змушений вжити всіх можливих заходів, щодо виключення ймовірності використання його послуг для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму. У зв'язку з цим виникла необхідність у проведенні уточнення інформації щодо ідентифікації, верифікації та вивчення зазначених фізичних осіб шляхом особистого їх звернення до установи банку", - заявили в Ощадбанку.
16 січня 2020 року АТ "Ощадбанк" здійснив безготівковий переказ коштів чоловіку у розмірі 1 979 089 гривень з рахунку в АТ "Ощадбанк" на рахунок в АТ "ПУМБ". Суд з'ясував, що спірні правовідносини виникли на підставі укладеного між сторонами 22 червня 2015 року договору про відкриття та обслуговування банківського рахунку і пов'язані із відмовою банку здійснити безготівковий переказ коштів на рахунок в іншій банківській установі.
Що вирішив суд?
Суд задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" на його користь стягнули пеню, в розмірі 0,1 % за кожен день прострочення зобов'язання по день фактичного виконання зобов'язання, але не більше 10 % суми переказу, що складає 197 909 гривень.
"У зв'язку із несвоєчасним виконанням зобов'язань за договором банківського рахунку щодо переказу коштів згідно із заявою представника позивача від 29 липня 2019 року за дорученням позивача банк зобов'язаний сплатити йому пеню у розмірі 0,1 % від суми простроченого платежу за кожний день такого прострочення, але не більше 10 % від суми переказу відповідно до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні". Встановивши, що пеня за один рік (0, 1 % від суми переказу за кожен день становить 1 979 гривень х 365 днів) значно перевищує 10 % суми переказу, тому стягненню підлягає максимально встановлений законом та договором розмір пені у сумі 197 909 гривень, що складає 10 % від суми затриманого переказу", - наголосили у суді.
Тунель у "синій" лінії метро Києва постраждав через ріку Либідь, яка прорвалася через оправу - проте чи ця проблема є локальною для Деміївки, чи властива Києву глобально - розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.