Керівники комунальних організацій тішать своє его порадами адвокатів, Денис Комарницький досліджував мотиваційну макулатуру Черновецького, а у Києво-Печерській лаврі вивчали поради від високого начальства з Москви, роблячи закладки з рубльових купюр
У середу, 12 березня 2025 року, прокуратура Києва розповіла про затримання усієї верхівки - дирекції КО "Київзеленбуд". У фотозвіті в серванті кабінету директора промайнула обкладинка цікавої книжки, з якої випливає, що посадовець довго й ґрунтовно готувався до затримання. Інформатор це зацікавило - і ми дізналися, які ще книжки читають київські корупціонери, лаврські ченці й любителі "русского міра", яких обшуковують правоохоронці.
Про підготовку до затримання й обшуків Юрієм Бахматом, гендиректором КО "Київзеленбуд", свідчить література, знайдена у серванті в його робочому кабінеті (хто забув, серванти - це такі шафки, закриті склом: ознака гарного смаку й достатку в інтер'єрах 1970-х, але у ХХІ столітті - кітч та несмак). Там до скельця притулилася обкладинкою книжка "Обшук - ознака успіху" київського адвоката Дениса Овчарова. Це видання 2019 року є, де-факто, посібником про те, як себе вести корупціонеру і людині, яка заздалегідь готується до слідчих дій щодо себе. На онлайн-майданчиках така література коштує орієнтовно 450 грн, а в анотації до неї автор зазначає, що обшук - це не завжди погано, і що він може свідчити навіть про статусність особи.
"Як би парадоксально це не звучало, обшук є доказом того, що бізнес досяг певного рівня, якщо він виявився в полі зору правоохоронних органів... Він може служити своєрідним трампліном для виходу на новий рівень розвитку бізнесу. Обшук часто є краш-тестом бізнес-процесів і виявляє слабкі місця, посиливши які, власник значно зміцнює позиції своєї компанії на ринку", - стверджує Овчаров.
Як би кумедно це не звучало принагідно до директора КО "Київзеленбуд", усю "бізнес-модель" якого накрили правоохоронці (він брав 15% відкат від суми, яку перераховував підприємцям-виконавцям робіт), - готуватись він явно почав заздалегідь. І те, що "бізнес-процеси", поставлені на широку ногу у його комунальній компанії, не пройшли "краш-тест", свідчить не про "ознаку успішності" Юрія Бахмата, а лише про побудову ним корупційної вертикалі й ниці наміри.
Іноді самі правоохоронці, що проводять обшуки, спеціально викладають книжки чи посібники, які знаходять у кабінетах чи за місцем проживання, як своєрідні "пасхалки". Фото з ними можна трактувати й шукати цікаві збіги - якраз так і сталося у випадку з фотозвітом від НАБУ за 6 лютого, коли у Києві одночасно провели десятки "трусів" принагідно до "справи Комарницького", яку самі силовики романтично охрестили "Чисте місто". На одній з світлин фігурує бестселер "Как стать миллионером?", написаний ще з 15-20 років тому колишнім мером столиці Леонідом Черновецьким.
Сумнівів про те, звідки саме походить цей дивний твір, немає: його знайшли у кабінеті самого "смотрящого" за будівельною й дозвільною галузями у Києві Дениса Комарницького. Справа в тому, що ексдепутат Київради не лише був у чудових стосунках із колишнім мером, а й керував у Київраді цілою фракцією "імені Черновецького" за часів його розквіту. Відтак, нічого дивного у тому, що тіньовий "розвідник" забудовницьких мільйонів у столиці сприймав настанови колишнього шефа за дороговказ, - немає.
Книгу випустило видавництво "Фоліо" ще 2009 року, тоді її продавали за 98 грн у книгарнях міста й у газетних кіосках: на незвичному маркетингу наполіг сам Черновецький, який вважав, що книгу треба зробити популярною, аби пасажири громадського транспорту читали й надихалися ("...і зрештою пересідали на власні "Майбахи", - додав якось патетично її автор, тоді - власник саме такого транспортного засобу).
"Я пройшов свій шлях, від слідчого прокуратури до проректора Київського державного вишу, від бізнесмена-початківця - до керівника потужного концерна "Правекс", від нардепа до міського голови. Книга буде корисна не лише бізнесмену, але й людині, не пов'язаній з бізнесом, бо у ній йдеться про життєву філософію", - з мудрим видом презентував власну "мотиваційку" сам Черновецький.
Цікавий літературний "улов" продемонструвала СБУ ще у листопаді 2022 року, після обшуків у Києво-Печерській лаврі та інших областях. Тоді на публіку показали російські банкноти, агітпроп "за мир" такого ж походження (втім, друкований українською мовою), знайшли й громадян РФ. А ще, у одному з духовних осередків розшукали цікаву макулатуру - книгу московського патріарха Кирила (Володимира Гундяєва).
Посібник під назвою "Свобода та відповідальність" поклали для фотографування разом з купюрами по 1000 рублів держбанку РФ, ймовірно, щоб підкреслити, що в окупаційної влади обидві цінності можуть бути виміряні саме у цій, не дуже твердій, валюті. Зрозуміло, що придбати літературу подібного "профілю" в Україні не можна вже впродовж більше, ніж півтора десятиліть - відтак, церковний агітпроп привіз з-за кордону хтось із ченців, чи й сам настоятель Лаври владика Павло (Лебідь).
А на початку вже наступного, 2023-го, року провели обшуки у херсонській обителі тодішнього російського гауляйтера регіону, ексмера міста й колишнього нардепа Володимира Сальдо. Зважаючи на те, скільки часу (десятиліття) він провів у Києві, його цілком можна вважати також і столичним персонажем. У ході дослідження його бібліотеки теж виявили цікаві знахідки, що свідчать як про психоемоційний стан експредставника місцевої еліти, так і про особливості його розвитку.
Йдеться про дві книжки: "Імператриця Катерина ІІ - її життя й царствування", видану у Москві. А також посібник "Радость секса. Книга про премудрості любові". Обидві книжки цілком мають право стояти поряд одна з одною: імператриця й сама могла б додати до посібника декілька сороміцьких сторінок - за життя вона мала 200-200 коханців, а 23 з них були цілком підтвердженими фаворитами. Що це каже про власника цікавої бібліотечки - залишаємо на розсуд самих читачів.
Нагадаємо, напередодні, 11 березня 2025 року Інформатор писав про те, що одне з найцікавіших питань, піднятих Денисом Бігусом у розслідуванні по мотивах "справи Комарницького", стосується того, хто ж відіграє роль справжнього володаря Києва. Хто здійснює не оперативне, а саме стратегічне керування процесами, вирішує проблемні питання - і кому, зрештою, звітує сам "смотрящий" за будівельним і дозвільним ринками Києва Денис Комарницький. Вже з контексту зрозуміло, що це - не Віталій Кличко: він, кажуть розслідувачі, не надто заглиблений у корупційні справи, і надає перевагу саме політичній діяльності. Але "сірий кардинал" до нього надзвичайно близький - і є мало не членом родини.
Також ми розповідали, що у столиці повідомили про підозру керівникам КО “Київзеленбуд”, які отримували мільйонні “відкати” від підрядників. Наразі йдеться про гендиректора “Київзеленбуд” Юрія Бахмата, його першого заступника Олексія Лукаша та заступника начальника одного з управлінь. Вони затримані із можливістю внести заставу у розмірі 51,4 млн грн, щодо трьох керівників підприємств-підрядників, питання запобіжного заходу ще вирішується.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.