Новий тунель між станціями метро Києва Либідською та Деміївською зроблять монолітним і квадратним: подробиці проєкту, фото

Богдан Пономаренко

Наразі в проблемній ділянці тунелю звели цілій "ліс" з риштувань, що свідчить про те, що ремонтувати об'єкт вже не будуть - тільки замінювати

Проблемну ділянку тунелю між ст.м. "Либідська" та "Деміївська" довжиною 27 метрів будуть замінювати у відкритий спосіб, причому конструкція буде вже монолітною, а не збірно-залізобетонною, як зараз. Наразі ж у тунелі звели "ліс" з риштувань, що будуть підтримувати склепіння під час робіт, і як могли стабілізували ситуацію - вода все ще просочується всередину, проте пісок з собою вже не несе. Тріщини ж, які утворилися у конструкціях тунелю, припинили розростання.

Про це розповів інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин у відеоогляді зсередини тунелю, зробленому у першій декаді січня. Блогер стверджує, що, згідно з планами КП "Київський метрополітен", буде замінено у відкритий спосіб (тобто з розкриванням тунелю з поверхні) 27-метрову ділянку тунелю між ст.м. "Либідська" та "Деміївська" у Києві. При цьому сама пошкоджена ділянка складає 20 метрів, а найбільші пошкодження на ній приходяться на 6-8 метрів.

"Нова ділянка тунелю довжиною 27 метрів буде монолітною, а не збірно-залізобетонною, як зараз, і не з готових блоків. Таке рішення прийняли через нестабільні ґрунти, але остаточного рішення наразі немає. Зараз обговорюють питання, яким буде тунель в перерізі - прямокутним чи круглим, другий важко будувати, особливо на тунелях глибокого залягання", - повідомив Павло Авдокушин.

На даний момент у тунелі завершено побудову конструкцій-риштувань, що мають підтримувати склепіння тунелю під час робіт з демонтажу конструкцій. Так, по центру тунелю змонтовано потужні ґвинтові стійки, які можуть витримати досить велике навантаження. За словами інфраструктурного оглядача, це свідчить про те, що ремонтні роботи в тунелі здійснюватись вже не будуть - а лише демонтаж та побудова нової конструкції.

"Є попередні рішення про те, що далі робити з тунелем. Крім того, що буде перекладатися його оправа, певні ділянки, які зараз у задовільному стані, з огляду на ситуацію з ґрунтами, посилять зсередини: будуть зібрані металеві конструкції, а потім між ними та оправою тунелю буде нагнітатись полімер. Це зміцнить тунель і буде додатково гасити вібрацію", - каже Авдокушин.

Вода продовжує просочуватись до тунелю, втім, її обсяги не збільшуються. Наразі її рівень у технологічному жолобі (знаходиться між рейками метро) становить 2,5-3 сантиметри. А от пісок, який намивало з-поза меж тунелю, більше не наносить. Оглядач пов'язує це зі зменшенням рівня вібрації через припинення курсування потягів тунелем та перекриття для транспорту з'їзду з вул. Миколи Міхновського на просп. Лобановського.

Також, що важливо, технологічні мітки-"маяки", що встановлено на тріщинах у найбільш проблемних місцях ділянки тунелю, залишилися без змін - візуально жодна з них не розкришилася з моменту встановлення (9 та 25 грудня 2023 року). Це означає, що тріщини припинили збільшуватися у розмірі, та загроза обвалу у тунелі наразі мінімальна.

Підготовка до ремонту коштуватиме бюджету 21 млн грн

Зазначимо, що, згідно з тендерною документацією, підготовка до ремонту тунелю між ст.м. "Либідська" та "Деміївська" коштуватиме бюджету Києва 21 млн грн. Закупівлю КП "Київський метрополітен" провів без конкурсу, пояснюючи це терміновістю. Проєктні роботи протягом трьох місяців має виконати група компаній "Автострада".

Також днями Інформатор записав інтерв'ю з Павлом Авдокушиним, у якому оглядач розповів про приблизні строки виконання робіт на тунелі метро у Києві. За його словами, ремонт включно з заміною проблемної ділянки тунелю має тривати до півроку включно з тим місяцем, що вже пройшов з моменту перекриття руху на "синій" гілці метро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you