КП "Плесо" шукає підрядника для розчищення обмілілого озера Синє у Києві

Читать на русском

Проєкт охоплює не тільки роботи з відновлення водойми, але і благоустрій території довкола, на першому етапі акцент зроблять саме на розчищенні озера

Читать на русском
КП Плесо
Озеро Синє в Києві

Проєкт охоплює не тільки роботи з відновлення водойми, але і благоустрій території довкола, на першому етапі акцент зроблять саме на розчищенні озера

У Києві погодили проєкт відновлення озера Синє. Тепер комунальне підприємство "Плесо" шукає виконавця робіт. Він займатиметься його розчищенням.  

Як повідомив на зустрічі з громадою генеральний директор КП "Плесо" В’ячеслав Савицький, пройшовши складну процедуру погодження проєкту з відновлення обмілілої водойми, підприємство перейде до пошуку виконавця робіт. Вже найближчим часом він розпочне розчищення озера Синє.

"Ми маємо розроблений фахівцями проєкт, яким передбачається розчищення озера Синє, відновлення його гідрологічного режиму через відкриття підземних джерел і наповнення водою природним шляхом. Цей проєкт потребував проходження цілої низки бюрократичних процедур, зокрема отримання експертної оцінки впливу на довкілля, погодження Держагентства водних ресурсів та Держслужби геології та надр. Отримавши всі необхідні документи, ми розпочали пошук виконавця робіт. У разі відсутності форс-мажорів роботи з розчищення озера Синє розпочнуться за три тижні", - сказав Савицький.

За його словами, основна мета зараз – наповнити озеро водою. І хоча проєкт охоплює не тільки роботи з відновлення водойми, але і благоустрій території довкола, на першому етапі акцент зроблять саме на розчищенні озера. Дані роботи фінансуватимуться зі спеціального фонду, кошти з якого можуть спрямовуватися виключно на природоохоронні заходи.

Про озеро Синє в Києві

Озеро Синє розташоване на західній околиці житлового масиву Виноградар у Подільському районі столиці. Після проведення наукового дослідження з'ясували, що причини обміління водойми мають природний та техногенний характер. До перших належить підвищення температури повітря (зростання випаровування) та замулення джерел живлення. До причин техногенного характеру належить, зокрема, водопониження внаслідок будівництва житлового масиву та автомобільних доріг, які стали штучною перешкодою для підземних та поверхневих вод. Розуміючи критичний стан озера та необхідність його порятунку, департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА забезпечив внесення робіт щодо цього об’єкта до переліку природоохоронних заходів на 2023 рік. Також там підготували проєкт розпорядження про розподіл коштів природоохоронного фонду, який передбачає виділення коштів на ревіталізацію озера

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.