Кияни вимагають від Кличка особисто відвідати мітинг щодо грошей на ЗСУ: петиція зібрала потрібну кількість голосів

Богдан Пономаренко

За умовами петиції, міський голова має публічно обговорити з активістами бюджет міста в суботу, 2 грудня

Петиція з вимогою до міської влади збільшити відрахування з бюджету Києва на підтримку ЗСУ набрала необхідні для розгляду 6 тисяч голосів. Тепер, згідно з правилами, міський голова має видати доручення щодо розгляду петиції своїм заступникам та комісіям міськради. Після чого її буде розглянуто, і підтримано, або відхилено.

Ініціативна група "Гроші на ЗСУ", що стала ініціатором написання звернення, минулої суботи вже в одинадцятий раз вивела активістів на мітинг під будівлю КМДА. Серед вимог - прийняти прозорий бюджет-2024 без другорядних витрат, створити Сервісну службу закупівель допомоги ЗСУ при КМДА та залучити до обговорення напрямків допомоги представників громадськості, волонтерів, ветеранів.

"Кияни чітко висловились... що вони обурені не першочерговими під час війни витратами, такими як будівництво нових доріг та розв'язок, паркінгу на Прирічній, ремонтами, реконструкціями та благоустроєм парків тощо. Бюджетні кошти киян мають бути витрачені на закупівлю вкрай необхідних дронів, автівок, тактичної медицини та іншого спорядження", - йдеться в петиції.

Проте в документі є й дуже "дражливий" елемент особисто для Віталія Кличка. Петиція містить умову: якщо вона набирає 6 тисяч голосів (що, власне, і сталося в неділю, 26 листопада), то в наступну суботу, 2 грудня, міський голова особисто, "публічно й докладно" обговорить з активістами проєкт бюджету та ПСЕР (Програму економічного та соціального розвитку Києва) під час акції "Гроші на ЗСУ".

Також в петиції звучить вимога надати слово її авторці, Ірині Ігнатович, під час розгляду проєкту бюджету-2024 на сесійному засіданні Київської міськради. Саме там до відома депутатів обіцяють довести необхідність підвищення обсягу допомоги на ЗСУ до 20% в міському бюджеті.

Громадські вбиральні та транспорт

Наразі на сайт КМДА подано чимало петицій, в яких кияни формулюють вимоги до міської влади. Серед інших - петиція про збільшення кількості громадських вбиралень. Автор зазначає, що це допоможе не лише покращити побутові умови для містян, а й збільшить кількість робочих місць.

Є також іронічні петиції. Автор однієї з них просить відкрити для пішого руху Південний міст, по якому проходить зелена гілка столичного метрополітену, щоб пасажири могли йти пішки в момент зупинки руху поїздів під час повітряних тривог. Насправді, це - завуальована форма петиції про скасування зупинки громадського транспорту. Проте міська влада відповідає на такі звернення відмовою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you