Божевілля зростає: волонтерам, які врятували пса Мішу з Теремків, надходять погрози та залякування

Здавалося, історія рудого собаки, що став справжньою зіркою Києва, завершилась щасливо, але фінал, якого чекали всі, перетворився на нову хвилю агресії, цькування й абсурду

тварини собака скандал
Фотографія Міші на власному дивані викликала шквал підозр, що собаку підмінили, бо "не видно морду", а "справжнього" Міші вже й на світі немає

Пес Міша, що тихо сидів у столичному метро під час тривог, тепер спить на дивані, але це чомусь розлютило частину “громадськості”. Новина про те, що песик нарешті має свій дім, викликала не просто недовіру та суперечки. Нині зоозахисники, які його врятували, опинилися під шквалом погроз, маніпуляцій і навіть закидів від догхантерів.

 Після того як рудого Мішу, відомого як “пес з метро Теремк”, забрали з вулиці й знайшли йому родину, здавалося, історія нарешті дісталася фіналу, на який сподівалося пів міста. Але замість спокою для всіх її учасників раптово почалася чергова хвиля абсурду. На адресу волонтерів, які допомогли тварині, почали надходити цькування, сумнівні вимоги та навіть прямі погрози.

Засновниця ГО “Захист тварин Плюшка” Сніжана Бугрик публічно заявила, що отримала телефонний дзвінок з погрозами. Жінка, яка представилася засновницею фонду для допомоги військовим, вимагала повернути Мішу на вулицю, мовляв, собака належить людині, яка його колись підгодовувала. В розмові вона використовувала нецензурну лайку та прямо заявила, що “знищить” зоозахисників. 

Сніжана Бугрик звернулась до поліції, але користувачка на ім’я Аліна Чубук не вгамувалася. В оприлюдненому листування Чубук погрожує “прийти в гості без запрошення”, називає себе представницею ГО, яка “захищає права” якоїсь бабусі, й вимагає повернення Міші на вулицю. Зоозахисниця трактує ці фрази як погрози незаконного проникнення на приватну територію та наголошує на правових наслідках.

Крім того, до справи долучився відомий догхантер Олексій Святогор - до речі, у вересні саме він подав скаргу до Київського метрополітену, після чого Міші заборонили заходити до укриття. А тепер Святогор надіслав офіційну заяву до прокуратури, поліції та КМДА. У ній він нагадав, що  пес був “небезпечним безпритульним”, який “перебував у стані агресії”, але чомусь нині вимагає “вжити заходів” для вилучення Міші з родини. Мовляв, там можуть бути психічно хворі люди з зоосадистськими нахилами, тому пса потрібно повернути у звичне середовище, тобто, на вулицю. Тож, божевілля навколо цієї історії, здається сягнуло апогею.

Журналіст Вахтанг Кіпіані назвав абсурдною ситуацію, коли після того, як безпритульному собаці нарешті знайшли дім, з’явилися люди, які вимагають повернути його на вулицю. Він звернув увагу, що одна з ініціаторок - жінка, яка колись підгодовувала Мішу, але не забрала додому, а тепер обурена, що не може претендувати на собаку. Ще більш цинічною Кіпіані вважає участь у цій кампанії догхантера Святогора, який виправдовує ідею повернення тварини на вулицю “звичним середовищем”. 

“І під кожним дописом сотні добросердечних довб….в повторюють ці мантри про вкраденого пса і що тепер йому гірше, ніж було. Це просто феєрія люмпенізації, де кожне гівно вирішило, що його думка має бути почутою”, - зазначив Кіпіані.

На тлі всього, що відбувається, не дивно, що нова родина Міші не хоче “світитися”. За словами волонтерів, це усвідомлене рішення задля безпеки тварини. І, схоже, воно було дуже вірним. Незрозуміло лише, чому щасливий фінал, якого так довго чекали всі, хто слідкував за долею Міші,  породив такі “тектонічні зсуви” здорового глузду. Волонтери кажуть, що це не перший випадок, коли турбота про тварину викликає лють у частини людей, але рівень агресії та безглуздого тиску в цій історії перевершив усе.

Хто такий Міша, і чому його раптом припинили пускати до укриття у метро

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав, що собаку-безхатька на ім'я Міша, який разом з людьми завжди переховувався в укритті на ст.м. Теремки від ворожих атак, припинили пускати до метро після скарги чоловіка. Зоозахисники вважають його догхантером, а численні кияни репостять заклик до підземки переглянути рішення щодо рудого красеня.

Про самого Мішу ми розповідали ще у липні 2025 року: кмітливий та чемний пес привернув до себе увагу, а згодом - і зробився загальним улюбленцем на мікрорайоні Теремки у київському Голосієві. Собака-безхатько приходить разом з містянами рятуватись від повітряної загрози до підземки, спокійно сидить біля людей, а коли небезпека минає, так само виховано підводиться й виходить назовні слідом за усіма.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити