У Києві створять рейтинг локальних проблем: від заміни ліфтів до кладовищ домашніх тварин

Читать на русском

Досвід не новий, і КМДА послуговується у ньому наробками німецьких колег: там такі ініціативи мобілізують місцеве населення та допомагають підтягувати проблемні райони до загальноміського рівня

Читать на русском
КМДА планує впровадити рейтингування проблем для конкретних мікрорайонів столиці
Дослідження проблем мікрорайонів почнуть вже цьогоріч з Оболоні та Дніпровського районів Києва

Досвід не новий, і КМДА послуговується у ньому наробками німецьких колег: там такі ініціативи мобілізують місцеве населення та допомагають підтягувати проблемні райони до загальноміського рівня

У Києві планують промоніторити мікрорайони та створити рейтинг локальних проблем. Слідкувати за їх розвитком планують одразу за 60 показниками, а реагуватимуть навіть на найдрібніші потреби, як-от протічка дахів чи необхідність замінити ліфти. Почнуть вже цього року з Оболоні та Дніпровського районів столиці.

Такі наміри задекларовані у міській цільовій програмі "Сприяння розвитку громадянського суспільства у місті Києві на 2025-2027 роки", яку планують направити на розгляд комісії Київради і згодом винести на голосування до сесійної зали. Програму напрацьовували кілька місяців, каже директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослава Смірнова, а принципово новими у ній є форми безпосередньої демократії та локального врядування.

"Квартальний менеджмент мікрорайонів запустимо як експеримент уже цього року в Оболонському та Дніпровському районах. Промоніторимо за 60 показниками мікрорайони, що дозволить зрозуміти рейтинг проблем. Що саме треба зробити першочергово, а що може почекати. Важливо з’ясувати, наприклад, де протікає дах, а ліфт потребує заміни на новий чи достатньо його відремонтувати. Всі проблеми будуть зібрані та рейтинговані. Особливо це буде цікаво депутатам Київради, які працюють на округах", - розповіла Смірнова під час презентації програми.

Насправді, у КМДА не вигадали чогось унікального: менеджмент житлових районів є звичною для Німеччини практикою взаємодії з місцевими мешканцями. Там це працює, як спосіб залучити населення до активної роботи із розв'язання локальних проблем та "підтягування" відстаючих мікрорайонів до загальноміського рівня.

Нетипові локальні питання: приватність мешканців та наявність стихійних кладовищ домашніх тварин

До локальних проблем можна віднести, наприклад, питання приватності. Так, днями мешканці мікрорайону Воздвиженка на Подолі звернулися до міської влади з петицією, у якій попросили закрити декілька вулиць, що, власне, й складають їхній мікрорайон, для чужих автівок. Ідея є доволі небезпечною: вона може бути одним зі свідчень сегрегації Києва, тобто початку поділу на "преміальні" райони та "фавели" для звичайних киян.

Також до питань у мікрорайонах можна віднести наявність стихійних кладовищ домашніх тварин у місті. Зокрема, це стало проблемою під час облаштування парку навколо Йорданського і Кирилівського озер на Оболоні: роботи стартували влітку минулого року, а от що робити з кладовищем, - було незрозуміло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.