У Києві привідкриють міські пляжі: чого насправді очікувати влітку у зонах відпочинку

Читать на русском

Секретар Київради Володимир Бондаренко пояснює, що пляжі офіційно не відкриватимуть, втім, і забороняти їх відвідувати також не будуть: ми розібралися, навіщо приймається таке половинчасте рішення, і хто має з нього користь

Читать на русском
Відповідальність київської міської влади за пляжі та водні об'єкти
Не відкриваючи пляжі офіційно, відтак, не несучи жодної відповідальності, чиновники продовжують заробляти на їх утриманні

Секретар Київради Володимир Бондаренко пояснює, що пляжі офіційно не відкриватимуть, втім, і забороняти їх відвідувати також не будуть: ми розібралися, навіщо приймається таке половинчасте рішення, і хто має з нього користь

У Києві 2024 року, так само, як і минулоріч, не будуть офіційно відкривати пляжний сезон. Але не збираються і забороняти купатись. Так, міська влада не планує вводити будь-яких обмежень на відвідування киянами ст.м. "Гідропарк". Навіть більше, місто винаймає штат рятувальників і проводитиме традиційні для літньої пори року санітарні роботи на пляжах та зонах відпочинку. Ймовірно, річ у тім, що КМДА хоче будь-що скласти з себе відповідальність за життя та здоров'я містян. Власне, це є вже "фірмовою" реакцією міської влади на гучні виклики.

Детально про плани міської влади розповів в ефірі муніципального телеканалу "Київ24" секретар Київради Володимир Бондаренко. Він прокоментував нещодавнє рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС Київради не відкривати міські пляжі, зазначивши, що місто буцімто "не може гарантувати безпеку киян під час пляжного відпочинку".

Гарантій, власне, ніхто не давав і у часи ще до війни. Проте повномасштабне вторгнення подарувало міській владі універсальну відмовку, що дозволяє уникати відповідальності міським чиновникам. Але є й гарні новини. Попри чутки, що на хвилі такого заперечення київські посадовці можуть обмежити відвідування найпопулярнішого серед містян курорту, Венеційського острова, Бондаренко уточнив - усі станції метро влітку працюватимуть.

"Ми живемо в парадигмі, де чутки про закриття все нових і нових станцій метрополітену з'являються, як гриби після дощу. Офіційно це кажу: не буде обмежена жодна зі станцій метро, у тому числі, в зв'язку з пляжним сезоном, і Гідропарк також", - зазначив секретар міськради.

Третя новина від влади Києва не залежить - у столиці буде й надалі продовжено заборону на рух суден плесом Дніпра. Це пов'язано з декількома моментами - і безпековими, і тим, що місту необхідно забезпечити належну роботу військових. Зокрема, в грудні 2023-го Інформатор розповідав про бойовий катер проєкту "Гюрза", що захищає столицю від "Шахедів", що рухаються з півночі, орієнтуючись на русло Дніпра.

"Ми маємо розуміти, що цивільне судноплавство по Дніпру обмежене, і навіть не місто це регулює, а військові і держава. Навіть історія з певними парками відпочинку буде регулюватися окремо, відповідно до погоджень, перш за все, військовими", - резюмував Бондаренко.

Відтак, поклавши відповідальність за рух Дніпром на військових, столична влада намагається зняти її також у частині пляжів та міських відпочинкових зон. При цьому продовжуючи заробляти на їх облаштуванні (чого вартий лише Оболонський острів ціною майже у 200 млн грн, який днями відкриватимуть "за підтримки Кличка") чи фінансовій підтримці функціонування.

Пляжні території будуть обробляти та винаймуть рятувальників

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що міська влада у Києві не відкриватиме пляжний сезон, втім, вона збирається проводити санобробку пляжних територій, а також обслуговуватиме інженерні мережі. Також Київ продовжує винаймати рятувальників, що є досить дивним, зважаючи на рішення про офіційне "не-відкриття" пляжів.

А напочатку року Інформатор писав, що КП Плесо хоче витратити мільйони гривень на благоустрій пляжів Києва під час війни. Загалом у 2024 році на ремонт пляжів та розчистку водойм можуть витратити до 193 млн грн, а у 2025 році – до 107 млн грн. Про це йдеться у стратегічному плані розвитку КП «Плесо» до 2025 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.