Рятувальники-лайфгарди працюватимуть, не зважаючи на закриті пляжі Києва: де саме чергуватимуть і як готуються

Читать на русском

Хоч у КП "Плесо" і не збираються офіційно відкривати пляжі столиці, рятувальники все ж проходять необхідні тренування: вже склали нормативи у басейні і вивчають теорію порятунку

Читать на русском
Столичні лайфгарди-рятувальники на воді готуються до пляжного сезону
Київські лайфгарди вже проходять підготовку у навчальній "Академії". Фото Kyiv Lifeguard Service

Хоч у КП "Плесо" і не збираються офіційно відкривати пляжі столиці, рятувальники все ж проходять необхідні тренування: вже склали нормативи у басейні і вивчають теорію порятунку

Попри рекомендації КП "Плесо" не відвідувати пляжі цьогоріч з міркувань безпеки, у Києві набрали та вже розпочали тренування пляжних рятувальників. "Лайфгарди" вже здали нормативи у басейні та перейшли до наступних етапів підготовки. Йдеться про практичні заняття з тренерами, та теоретичні, з домедичної підготовки та моделювання кризових ситуацій на воді.

Про підготовку "лайфгардів"-рятувальників на воді повідомляє Kyiv Lifeguard Service від КП "Плесо" на своїй Facebook-сторінці. Зазначають: кандидати, що подалися на посади рятувальників, вже здали нормативи у басейні (так, напевно, відсіюють найслабших претендентів у рятувальники), а відтак, почалися заняття у "лайфгард-Академії".

"Що очікує майбутніх лайфгардів? Гарна фізична підготовка з найкращими тренерами, заняття з практики та теорії з домедичної підготовки та моделювання критичних ситуацій на воді з подальшим наданням допомоги", - зазначили у Kyiv Lifeguard Service.

Також рятувальники зазначають, що ті кияни, хто обиратиме для відпочинку пляжі, де діятимуть "лайфгарди", можуть бути певними у своїй безпеці. Втім, у самому КП "Плесо" все одно не рекомендують містянам відвідувати пляжі: ще 23 квітня там виклали відео, у якому стверджується, що з міркувань безпеки пляжі цьогоріч, як і минулого року, не будуть офіційно відкриватися.

"Обслуговування об’єктів КП "Плесо" здійснюватиметься у штатному режимі. Працівники перебувають на робочих місцях задля належного функціонування інфраструктурних артерій підприємства", - додали, втім, у "Плесі".

Нагадаємо, усі рятувальники отримають офіційне працевлаштування з гнучким графіком роботи на будь-якому з пляжів Києва. Оплата роботи складе від 100 грн за годину - що, за умови роботи з 10 години ранку до 19 вечора з перервою на обід складе 800 грн на добу, чи від 16 тис. грн на місяць.

На сезон 2021 року Київ винаймав лише 120 лайфгардів на 26 рятувальних постів. Також до кандидатів є певні умови: вік має бути не меншим за 18 років, кожен має пройти реєстрацію на сайті, скласти нормативи та пройти співбесіди. У травні на майбутніх лайфгардів чекає проходження теоретичного курсу з порятунку життя на воді, а також практика. Цьогоріч вже також стало відомо, де чергуватимуть лайфгарди.

Рятувальні пости відкриють на:

  • пляжі Веселка;
  • пляжі Дитячий;
  • пляжі Молодіжний;
  • пляжі Верхня;
  • пляжі Наталка;
  • пляжі Галерна;
  • пляжі Золотий;
  • озері Райдужне;
  • озері Вербне;
  • Передмостній Слобідці;
  • пляжі Центральний (2 рятувальні пости);
  • пляжі Чорторий (2 рятувальні пости);
  • у Пущі-Водиці (2 пости);
  • озері Тельбін (2 пости);
  • пляжі Троєщина (З пости);
  • пляжі Венеція (3 пости).

Шукати рятувальників почали ще в лютому: які вимоги були до кандидатів

Нагадаємо, як писав Інформатор, шукати "лайфгардів" КП "Плесо" почало ще у лютому. Оголошення виставили навіть попри те, що минулого року у столиці купальний сезон так і не було відкрито - Рада оборони міста прийняла відповідне рішення, виходячи з того, що на пляжах Києва немає укриттів. Кожен лайфгард пройде теоретичні і практичні навчання, а за свою роботу отримуватиме 100 грн на годину.

Також ми писали, що у КП "Плесо" пообіцяли не витрачати кошти на благоустрій водних об'єктів та створення нових відпочинкових зон біля озер та ставків до кінця війни. Так підприємство відреагувало на публікацію Інформатора, у якій йшлося про особливості Стратегічного плану розвитку КП "Плесо". Нагадаємо, у документі, що досі є у відкритому доступі, було відображено наміри реконструювати русло річки "Либідь" (ціна питання до 200 млн грн на найближчі роки) та провести благоустрій київських пляжів (до 300 млн грн).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.