На Київщині зі старого кінотеатру хотіли зробити мерію за 193 мільйони: чому скасували тендер

Читать на русском

У жовтні 2020 року міста Вишневе та село Крюківщина об’єдналися в одну громаду. Чиновникам стало затісно та вони вирішили реконструювати старе приміщення.

Читать на русском
тендер, гроші, угода, Київська область
В новій мерії мали бути сховище та музей

У жовтні 2020 року міста Вишневе та село Крюківщина об’єдналися в одну громаду. Чиновникам стало затісно та вони вирішили реконструювати старе приміщення.

До кінця 2024 року у місті Вишневе на Київщині мали збудувати нову мерію на місці старого кінотеатру. Для цього КП «Головне управління комунального господарства» Вишневої міської ради оголосило торги на 193,2 млн грн. 

За проєктом, планували провести реконструкцію кінотеатру 1968 року побудови. В результаті планували отримати чотирьохповерхову будівлю міської ради зі світлопрозорими панелями та сховищем для 250 осіб. Також у будівлі мали бути ЦНАП, кабінети чиновників, сесійна зала на 64 місця та музей. 

На місці цього кінотеатру мали збудувати мерію.
На місці цього кінотеатру мали збудувати мерію.

Нагадаємо, що у жовтні 2020 року міста Вишневе та село Крюківщина об’єдналися в одну громаду. Зараз вона налічує 47 тис. 305 осіб. Проте мерія та ЦНАП сидять у різних будинках, що ускладнює роботу.

Поки влада громади сидить у приміщенні фарфорового підприємства.
Поки влада громади сидить у приміщенні фарфорового підприємства.

«Вишневе та Крюківщина – розвинені передмістя Києва, тому існує брак вільних від забудови ділянок. Проте в комунальній власності міста та селища знаходяться будівлі, які не експлуатуються, і реконструкція і ремонт яких потребує значних коштів», - написано у пояснювальній записці.

Як писав сайт «Наші гроші», зараз чиновники сидять у приміщенні «Українського дому фарфоро-фаянсової промисловості», який виставили на аукціон. Проте будинок не продали через відкрите кримінальне провадження.

Що трапилося із тендером

10 листопада уклали договір з компанією, яка мала перетворити кінотеатр в мерію – фірма «Максима Буд». Однак 23 листопада проєктант повідомив, що він помилився у розрахунках вартості робіт та матеріалів. Через це угоду розірвали.

На Київщині зі старого кінотеатру хотіли зробити мерію за 193 мільйони: чому скасували тендер 3

Ймовірно, це пов’язано із 5 млн грн можливої переплати на матеріалах, яку визнали як «помилку». Проте від самого початку до цього тендеру були зауваження.

«Здійснення недоцільних закупівель під час війни, крім того не було громадських слухань чи обговорень доцільності даного будівництва, також назвали це реконструкцією, а по факту це зніс старого будинку і будівництво нового; частина тендерної документації зроблена російською мовою», - з такою скаргою до Держаудитслужби звернувся Олександр Поляков.

На жоден з коментарів аудитори на момент підготовки матеріалу не відповіли.

«Дане приміщення фактично є аварійне і підпадає тільки під знесення, а не реконструкцію, бо факту там немає чого реконструювати. Тільки нове будівництво. Вже йде маніпуляція і обман підмінюючи поняття робіт», - поскаржилася Оксана Філозоп.

Судячи зі скарг, в громаді проти таких витрат.

«Недоцільне використання грошових коштів під час війни. В той час, коли в школах і дит садках немає укриттів! В ОТГ дефіцит шкіл, діти в школи ходять у 2-3 зміни! Завищені ціни! Те, що треба знести і побудувати нове, це не реконструкція!», - написала Наталія.

Хоча Держаудитслужба на коментарі не відповіла, проте почала свою перевірку. Експертів цікавило, чим обґрунтовувалася сума, на яку хотіли збудувати нову раду. На це у Вишневій міській раді повідомили, що договір з підрядником розірвуть.

Що відомо про переможця тендеру

За інформацією аналітичної платформи YouControl, будівельна компанія «Максима Буд» була зареєстрована понад 8 років тому у київській квартирі на Оболоні. Власником фірми вказаний киянин Максим Строганов, на якого записана ще одна компанія зі схожою назвою «МАКСИМА БУД ПЛЮС».

До перемоги в тендері Вишневої міськради у «Максима Буд» було підрядів на 2,1 млн грн. У 2016 році компанія ремонтувала приміщення агенції «Укрінформ», займалася водовідведенням на «Володимирському ринку» в Києві та займалася зливовою каналізацією у Вишневому.

Інформатор писав, що купують державні підприємства за бюджетні кошти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.