На Київщині військовозобов’язаним у месенджерах «зливали» місця вручення повісток: що загрожує адмінам

Читать на русском

Для збору відомостей про «локації» використовували мережу інформаторів серед місцевого населення

Читать на русском
Вручення повісток
На Київщині припинили діяльність інтернет-спільнот, які у месенджерах допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації

Для збору відомостей про «локації» використовували мережу інформаторів серед місцевого населення

Адміни інтернет-спільнот упродовж 2023-2024 років повідомляли про заходи, які проводять працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на території Київської області. Вони розміщували у месенджерах інформацію про актуальні місця роздачі військовозобов’язаним повісток для ухилення від мобілізації. Про це 8 травня повідомили у столичній прокуратурі. 

За даними слідства, підозрювані створили Telegram-канал та групу у Viber, де упродовж 2023-2024 років повідомляли про заходи, які проводять працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на території Київської області. Вони розміщували інформацію про актуальні місця роздачі військовозобов’язаним повісток для ухилення від мобілізації в умовах воєнного стану.

Для збору відомостей про «локації» адміністратори використовували власну мережу інформаторів серед місцевого населення. Стосовно одного з фігурантів обвинувальний акт вже скеровано до суду, ще двом повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).

ТЦК попереджають українців про кримінальну відповідальність

За поширення інформації у соціальних мережах та спільнотах щодо пересування співробітників ТЦК під час виконання роботи загрожує кримінальна відповідальність. Про це йдеться у дописі Хмельницького ТЦК у Facebook від 6 травня.

"Поширення інформації в соціальних мережах інтернет, спільнотах месенджерів, щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян - призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призову на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету ЗСУ у суспільстві", - вказується у повідомленні.

Розкриття інформації щодо роботи ТЦК містять ознаки складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період). Зокрема, це виражається втручанням в діяльність ТЦК, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій підрозділами ЗСУ та іншими військовими формуваннями. Тому, за поширення інформації щодо роботи ТЦК, передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.