Лось постраждав через російську міну-розтяжку в лісі під Києвом - чи змогли зоохасники врятувати тварину

Читать на русском

Російські окупанти залишили в у лісах Київщини багато заборонених міжнародними конвенціями вибухонебезпечних пристроїв

Читать на русском
Порятунок тварини під Києвом
Зоозахисники не встигли врятувати лося, їм залишилося вивезти труп тварини на експертизу

Російські окупанти залишили в у лісах Київщини багато заборонених міжнародними конвенціями вибухонебезпечних пристроїв

На Київщині від вибуху міни загинув лось. Рятувальники-зоозахисники не встигли надати йому допомогу. Найбільш ймовірно, що тварина зачепила міну-розтяжку, залишену окупаційними військами у лісі під час ведення бойових дій напочатку вторгнення.

Про сумний випадок повідомили у Службі порятунку диких тварин. До зоозахисників звернулися представники Держспоживслужби Макарівського району Київщини з проханням про допомогу для пораненого лося. За їхніми словами, тварина певний час лежала, не рухаючись.

"Ми негайно вирушили на допомогу, проте часу не вистачило - за цей час лось помер. Труп тварини забрали для проведення розтину", - зазначили у Службі порятунку диких тварин.

Розтин показав, що смерть тварини наступила внаслідок критичного пошкодження передньої кінцівки. Інших поранень на трупі тварини виявлено не було, зазначають у Центрі. На думку зоозахисників, істинними винуватцями трагедії стали російські агресори - саме вони відповідальні за розміщення у лісах Київщини заборонених міжнародними конвенціями вибухонебезпечних пристроїв.

"Ймовірно, тварина зазнала поранень внаслідок вибуху розтяжки, яку, найбільш вірогідно, залишили окупанти під час бойових дій у Київській області напочатку повномасштабного вторгнення", - зазначили у своєму повідомленні представники Центру порятунку диких тварин.

Додамо, що саме по Макарівському району Київщині проходила лінія фронту. Населені пункти регіону знаходилися під окупацією протягом трохи більше, ніж місяця - з 27 лютого по 1 квітня 2022 року. За цей час російські вояки вбили понад дві сотні мирних мешканців Макарівщини.

Врятували дитинча рисі та косулю

Нагадаємо, нещодавно волонтери Центру порятунку диких тварин разом з поліцією врятували дитинча рідкісного виду рисі, який внесено до Червоної Книги. Власник намагався продати її через інтернет за 3,8 тисячі доларів (понад 140 тисяч гривень). Молоду хижачку вилучили та відправили до притулку, розташованому на Київщині.

Також днями співробітники ДСНС врятували косулю, що застрягла у паркані під Києвом. Подія трапилася у селищі Макарів Бучанського району на Київщині. Тварина страждала, тож, щоб пришвидшити звільнення, надзвичайникам довелося використовувати спецобладнання.

Як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.