Держаудитслужба попереджала Кличка про проблеми на Поштовій ще рік тому, а тепер може і сама піти під землю

Читать на русском

Аудитори кажуть, що побачили на конструкціях сліди корозії металу та руйнування бетону, і пов'язали це з недовиконаними роботами з гідроізоляції та водовідведення, які мали завершити будівельники 10 років тому

Читать на русском
Висновки Держаудитслужби про стан Поштової площі у Києві
Нині під загрозою руйнації опинився весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа, кажуть аудитори

Аудитори кажуть, що побачили на конструкціях сліди корозії металу та руйнування бетону, і пов'язали це з недовиконаними роботами з гідроізоляції та водовідведення, які мали завершити будівельники 10 років тому

Напочатку 2023 року державні аудитори попереджали Віталія Кличка про проблеми на Поштовій площі. Тоді вони проводили комісійний огляд незавершеного ТЦ, що розташований під сподом площі, та виявили, що будівельники недовиконали роботи з гідроізоляції, водовідведення та пониження рівня ґрунтових вод. Крім того, на вже встановлених конструкціях під площею знайшли ознаки корозії металу та руйнування захисного шару бетону.

Інспектори тоді доповіли КМДА про знайдені невідповідності, втім, жодних заходів, що були б направлені на виправлення проблем, так і не зафіксували. А іронія в тому, що поряд з Поштовою знаходиться і сама будівля Держаудитслужби - тож вона також опинилася в небезпеці.

Про попередження для Кличка заявила пресслужба Держаудитслужби. За її даними, профільний департамент КМДА (містобудування та архітектури) ще у І півріччі 2023 року отримав попередження про те, що низка робіт під сподом Поштової площі була недовиконана. У державному органі підкреслюють: його фахівці тоді прийшли до висновків, що технічний стан об’єкта постійно погіршується, а його подальша експлуатація без консервації чи добудови вкрай небезпечна. Під загрозою руйнації опинився практично весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа.

"Аудитори в межах компетенції рекомендували провести необхідні протиаварійні роботи. Адже будь-які зволікання з усунення порушень могли стати причиною ще гірших наслідків: просідання фундаментів навколишніх споруд (зокрема будівлі Держаудитслужби), пошкодження тунелю метро і закриття станції. З моменту надання рекомендацій минув майже рік, але необхідні заходи з невідомих причин так і не були проведені", - констатували у Держаудитслужбі.

Також аудитори підкреслили, що археологічні знахідки, що опинилися посеред будмайданчика ТЦ під площею, вже 6 років належним чином не захищені від потрапляння опадів та вимивання ґрунту. Питання про створення музею (за це голосувала Київрада, а Верховна Рада підтримала відповідну постанову) також ставилося перед Департаментом містобудування - проте відповіді на нього Держаудитслужба не отримала.

Загалом реконструкція Поштової площі разом з будівництвом транспортної розв’язки, яку запустили 2014 року, обійшлася бюджету Києва (станом на кінець 2022 р.) у понад 445 млн грн. Кошторисна вартість незавершених робіт на Поштовій площі (станом на 31.12.2022 р.) становила 87,8 млн грн.

Проблемна Поштова: версія з опорою "скляного мосту" Кличка та перші наслідки для бізнесів

Нагадаємо, Поштова площа може стати наступною "гарячою" аварійною точкою Києва. Об'єкт замороженого будівництва, що розташований під самою площею, нині набирає воду. Існує небезпека деформації тунелів метрополітену, стверджує фракція "Слуги народу" у Київраді. А фахівець зі збереження пам'яток розповіла Інформатору, що причиною, за якої ґрунтові води змінили свій плин у сторону Поштової, став скляний пішохідно-велосипедний міст, побудований Віталієм Кличком через Володимирський узвіз 2019 року.

Також ми писали про те, що через скандал із заявами про аварійний стан Поштової площі у Києві бізнеси, розташовані на самій площі та навколо неї, почали знижувати орендні ставки. Так, лише за тиждень власники ресторану, який здають в оренду якраз до весняно-літнього сезону, знизили ціну у півтора раза. Аналогічні втрати можуть чекати й на інші бізнеси, що розташовані поблизу площі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.