Йде гаряча дискусія: Київрада вимагає більше коштів на ЗСУ в проєкт бюджету-2024, вже є більше тисячі правок

Богдан Пономаренко

Документ необхідно ухвалити до 14 грудня, якщо цього не станеться, голосування може статись "під ялинку"

В бюджет Києва на 2024 рік вже було внесено більше тисячі поправок. Наразі документ відправлено на доопрацювання у відповідні департаменти КМДА. Київраді необхідно ухвалити рішення до 14 грудня під час бюджетної сесії. Якщо цього не відбудеться, планується голосування за документ до кінця року.

Подробиці про дискусії щодо бюджету Києва на 2024 рік розповів в соцмережах голова постійної комісії з питань бюждету та соціально-економічного розвитку Київради Андрій Вітренко. За його словами, зараз між депутатами та КМДА точиться "дуже гаряча" дискусія з приводу проєкту документу. Сам він вважає, що бюджет потребує корекції в сторону збільшення витрат на оборонців України.

"В тому документі, що є в нас на руках, перемагають клумби, дороги, благоустрій парків, а не дрони та не допомога Силам допомоги. Бюджет Департаменту транспортної інфраструктури станом на сьогодні складає приблизно 21 млрд грн, в той час, як забюджетована і подана Програма захисників - 13,4 млн грн. Це не бюджет воюючої столиці, це - бюджет тилового, спокійного і процвітаючого міста", - каже Андрій Вітренко.

Наразі, за словами Вітренка, в проєкт вже внесено 1059 правок. Сам документ відправлено на доопрацювання в департаменти фінансів та економіки КМДА. Депутат має бачення також пріоритетів для міста - це, передовсім, безпека та побудова укриттів.

"Перше, це допомога ЗСУ, друге, це безпека та укриття для 100 % населення, третє, це доступність міста та наявність пандусів, понижень і необхідної транспортної інфраструктури. Під час перегляду бюджету тривають палкі дискусії, але Київрада має ухвалити документ уже 14 грудня під час бюджетної сесії, якщо цього не відбудеться, то ми проголосуємо за документ до 31 грудня", - стверджує Андрій Вітренко.

В проєкті - мільярд на владу та в 10 разів менше на дітей

Інформатор аналізував проєкт бюджету одразу після того, як документ було презентовано в КМДА. Він буде дефіцитним, видаткова частина бюджету складе 82,3 млрд грн, в той час, як доходи складуть лише 68,85 млрд грн. По загальному фонду бюджета очікується профіцит в 8,6 млрд грн, в той час, як спецфонд буде дефіцитним (21,28 млрд). В самому документі було прописано головні суми - більше мільярда на владу, в 10 разів менше - на дітей. Допомога ЗСУ також випала з пріоритетів проєкту.

Також ми зазначали, що петиція киян, що вимагають від Віталія Кличка збільшити підтримку ЗСУ в головному кошторисі міста, набрала необхідні 6 тисяч підписів. Від мера також вимагають з'явитись на мітингу, що організують громадські активісти, та прозоро й публічно обговорити проєкт документу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you