У Бородянці засмітили 20 полів стадіону Wembley: аудитори підрахували збитки

Олена Скобцева

На Київщині зловмисники роками утилізували відходи, не маючи дозвільних документів та заробили на цьому понад 4,6 млн грн, засмітивши ділянку площею у 20 футбольних полів лондонського стадіону Wembley.

Аудитори Північного офісу Держаудитслужби спільно з фахівцями Державної екологічної інспекції Столичного округу підрахували, що ділянці завдано шкоди на суму 39 млн грн. Ще понад 590 млн грн – це збитки від засмічення земель комунальної власності. 

Через це Бородянській територіальній громаді завдано шкоди на 630 млн грн. Мова йде про майже 876 тис. м кв. відходів, які роками утилізували на полігоні, який не пристосований для цього. 

«Як наслідок, у с. Нове Залісся постраждала велика ділянка землі загальною площею 13,35 га (для порівняння: це дорівнює 20 футбольним полям «Вемблі» в Лондоні). Їй завдано шкоди на суму 39 млн грн. Ще понад 590 млн грн – збитки від засмічення земель комунальної власності», - йдеться у повідомленні Державної аудиторської служби.

Перевірка встановила, що вантажівки, які звозили сміття, не належать комунальній організації Бородянської селищної ради «Благоустрій-Бородянка».

«Тобто зловмисники роками утилізували відходи, не маючи дозвільних документів для господарської діяльності. Так вони одержали понад 4,6 млн грн неправомірного доходу», - такі офіційні результати аудиту.

Для тих, хто живе поруч зі смітником складування відходів не за правилами загрожує перевищенням показників вмісту амонію, хлоридів і нітратів у грунті та у воді.

«Після завершення перевірки всі необхідні матеріали будуть надіслані до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до відповідальності», - повідомили аудитори.

«Київтеплоенерго» подало до суду на Держаудитслужбу

Комунальне підприємство планувало скасувати висновки Державної аудиторської служби України щодо своєї роботи. На підприємстві вважали, що перевірку проводили з порушенням процедури. 

Висновки аудиту щодо діяльності «Київтеплоенерго» були отримані наприкінці 2022 року. При цьому аудит, розпочатий у 2021 році, був призупинений після запровадження в Україні воєнного стану та відтермінований до його скасування. Проте фахівці ДАСУ підготували та направили до Київтеплоенерго звіт про аудит, порушивши регламент перевірки.

Таким чином «Київтеплоенерго» позбавили можливості надати фахові коментарі з документальним підтвердженням. А ще аудитори склали акт ревізії підприємства, хоча, як зазначають на підприємстві, вона проведена не була.

Інформатор писав, що киянин відсудив у адвоката гроші за те, що той проігнорував його справу.

Цього тижня знову розглядають деталі законопроєкту про мобілізацію. Депутати висловлюють різні погляди на обмеження для ухилянтів. Ми обговоримо цю тему з адвокатом Ігорем Фещенком і з'ясуємо, чому обмеження є такою дискусійною темою та чому їх важко прийняти. Приєднуйтеся, щоб отримати більш детальну інформацію у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you