Шахраї вирішили скористатися ім’ям начальника КОВА Руслана Кравченка: що замислили

Тетяна Мазниченко

Начальник КОВА Руслан Кравченко звернувся до поліції щодо розсилки фейкових листів від його імені про допомогу військовим

Начальник Київської обласної військової адміністрації повідомив, що до нього в руки потрапив лист, написаний нібито від його імені одному з підприємців області. Руслан Кравченко заявив, що це фейк від шахраїв і звернувся до поліції.

Про ситуацію з фейковим листом начальник КОВА Руслан Кравченко повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

«До мене в руки потрапив лист, написаний нібито від мого імені одному з підприємців області. Все на «офіційному» бланку Київської обласної державної адміністрації, з печаткою та нібито моїм підписом. Хочу одразу сказати – це фейк!» – написав Руслан Кравченко. Він оприлюднив фото фейкового листа.

Суть листа – допомогти підшефній 114 бригаді ТРО необхідним військовим обладнанням. Список чималий: біноклі, старлінки, квадракоптери, автівки, прилади нічного бачення тощо.

«Але «пісатєлі» прорахувалися. Бо підприємці Київщини знають, що КОДА і я як голова адміністрації такими методами не працюємо і не «вибиваємо» на допомогу військовим. Бізнесу Київщини не потрібні листи, щоб підтримувати ЗСУ. Райони, громади, благодійники і без цього активно купують необхідне для захисників. До речі КОДА з 2023 року виділила на допомогу військовим та заходи з підвищення обороноздатності понад 571 млн грн. І вдячний кожному платнику податків за постійну можливість підтримувати наших захисників», - написав Кравченко.

Він звернувся до Головного управління Національної поліції у Київській області з вимогою розслідувати факт підробки документу та його підпису.

«Винні мають бути знайдені та притягнуті до належної відповідальності», – додав він.

Руслан Кравченко також наголосив, що аналогічні листи надсилаються не лише від його, а і від імені голів низки районних державних адміністрацій Київщини.

В НБУ розповіли, яим чином українців обкрадають через інтернет

В Україні за рік кількість випадків шахрайства з банківськими картками зросла на 30-40%. При цьому переважна більшість цих випадків відбулася через те, що клієнти розголошували персональні дані. Експерти розповіли, як це відбувається. 

Як розповіли у "Фінансовому Клубі", найбільш розповсюджений метод шахрайства - це соціальна інженерія. За словами заступника голови Національного банку України Олексія Шабана, 83% випадків шахрайства відбувається в інтернеті. При цьому 17% втрат за картками через фізичні пристрої – POS-термінали, банкомати, пристрої самообслуговування. За останніі два роки зросла також сума однієї незаконної операції в інтернеті (на 30%). Зараз це 3 100 гривень, а в 2022 році - це було 2 400 гривень.   

Заступник голови Національного банку Олексій Шабан розповів, що минулого року фіксували сплеск шахрайства: незаконних дій за платіжними картками, по яким були збитки, зросла на чверть – до 272 тисяч операцій. При цьому збитки зросли на 73%. Втрати фізичних осіб та підприємців становили 883 мільйона гривень.   

Водночас правоохоронці отримали скарг на більшу суму. У Кіберполіції кажуть про 4 мільярда гривень, згідно зі зверненнями громадян. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
 

 

 

 

No ad for you