Пірамідки Гордона, шаманські бубни та відео з Кашпіровським - як працює ринок езотеричної атрибутики у Києві

Богдан Пономаренко

У столиці існує справжній ринок езотеричних речей, від тих, що пов'язані з зірками української сцени 90-х років минулого сторіччя, до більш сучасних шаманських практик, до того ж, все це приносить непогані гроші бізнесменам

Киянам не чужий потяг до незвіданого та надприроднього. Саме у Києві розквітнув талант Анатолія Кашпіровського, тут він досяг найбільшого успіху. Вже не кажучи про Дмитра Гордона, який у 1990-ті заробив частину своїх статків у якості продюсера численних цілительниць. Багато хто з містян досі плекає віру в ірреальне й чудесне: у Києві існує ринок езотеричної атрибутики, який приносить непогані статки його учасникам.

На просторах онлайн-майданчиків з продажу всякої всячини Інформатор знайшов чимало оголошень з езотеричним та парапсихологічним підґрунтям. Найперше, ми побачили декілька оголошень з продажу касет із записом "короля екстрасенсів" Анатолія Кашпіровського. Один з власників виставив за запис "На щастя! На здоров'я! На мир! На любов" ціну у 50 доларів: каже, що касета абсолютно нова й оригінальна (у 90-ті тодішні маркетологи "продавали" легковірним легенду про те, що плівку не можна перезаписувати, інакше "не спрацює").

Ще один традиційний для Києва лот - "диво-винахід" буцімто українських науковців, золоті пірамідки Ю Шинсьо. Саме такі всередині "нульових" рекламував Дмитро Гордон, і нині вони є предметом колекціонування. Так, потенційним покупцям нагадують, що пірамідки слугують для "гармонізації простору" у якості "генератора форми широкого спектру частот", частина з цих частот, згідно з "дослідженнями", ідентична частотам коливань "здорових клітинних структур тіла людини".

"Продаю для кіностудії, як декорацію, або для особистої колекції", - зазначає один з авторів оголошення, киянин Сергій, а з "лікувальним винаходом" він готовий розстатись за 1400 гривень.

Також на онлайн-майданчиках кияни продають "мідні лікувальні браслети" радянських часів. За один такий правлять недорого, 145 грн. Вважалося, що такі прикраси допомагають позбутись захворювань суставів, у т.ч. ревматоїдного артриту і у профілактиці інших захворювань. 

Але всі перелічені вище предмети більш-менш характерні для Києва. А от справжнім заморським хітом нині є шаманізм та пов'язані з ним атрибути. Залишимо осторонь досліди Карлоса Кастанеди з психотропними речовинами - є чимало більш цікавих речей для продажу: до прикладу, нині кияни розкупають справжні шаманські бубни "від майстра". Ціна на такі, як на фото, стартує з 8,5 тис грн, вони виготовлені з ясена та шкіри цапа, а рукоятка зроблена з рогу оленя.

Втім, зазвичай шаманські атрибути, що "використовують для обрядів зцілення", коштують значно дешевше, від 3,5 тис грн (за 7-10 тисяч їх прикрасять особистим гравіюванням та адаптують під потреби замовника). Крім них, продають ще тибетські "співаючі чаші" - вони, за запевненням продавців, здатні робити "звуковий масаж" та "гармонізувати простір і свідомість". Ціна однієї такої - трохи більше за 5 тис грн.

На онлайн-аукціонах продають таблички з метро Києва, полотна Айвазовського і справжній метеорит

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що на платформах онлайн-оголошень кияни продають не тільки речі особистого вжитку та побутову техніку, а й картини знаменитих художників, цінності музейного рівня та антикварні рідкості. Перлиною серед лотів, виставлених на продаж, - є справжній метеорит, який, за запевненням власника, приземлився на Київщині. Ми зібрали топ антикварних та колекційних речей, виставлених киянами на продаж на звичайному онлайн-ринку.

Також ми писали про те, що таблички з оригінальними літерами, якими оформлювали станції метро до 2012 року, було виставлено на продаж на українському сайті для колекціонерів Violity. Для автентичності продавець не став змивати з табличок "тунельний пил", залишивши їх у такому ж стані, як коли літери було демонтовано зі станцій при ремонті. Максимальна ставка, яку зробили покупці, - 3500 грн: стільки дали за ст.м. "Арсенальна", "Театральна" та "Шулявська".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you