На шляху трамваю постала автомийка: у Києві чиновники з благоустрою третій місяць не спішать знести незаконний бізнес

Богдан Пономаренко

До автомийки на перетині просп. Григоренка та вул. Здолбунівської на Харківському масиві чимало запитань - вона не видає чеків, розміщена впритул до озера, ще й знаходиться прямісінько на майбутніх трамвайних коліях, втім, Департамент благоустрою затягує з реакцією на порушення

На перехресті просп. Петра Григоренка і вул. Здолбунівської у Дарницькому районі Києва функціонує незаконна автомийка. Питання до її власників та контролюючих органів є з кількох підстав. По-перше, мийку розміщено впритул до Качиного озера, а по-друге, вона розташована прямо на шляху, де має пройти трамвай з Харківського масиву на Троєщину. Власне, цей бізнес вже не вперше привертає до себе увагу - але Департамент міського благоустрою досі не відреагував на звернення депутатів.

Незаконну автомийку помітив колишній депутат Київради Ігор Луценко. Ця частина Харківського масиву для нього не чужа: у 2016 році він відстоював тут озеро Качине у бійках проти "тітушок". Тепер, пише він у Facebook, зупинився "глянути на обстановку" - і спостеріг бізнес.

"Через дорогу від Качиного з’явилася автомийка. Раніше подібні заклади близько від водойм розташовувати було заборонено. 30 секунд гуглення, і виявляється, що мийка знаходиться на землі, котру під неї Київрада нікому не видавала, і в принципі видати не могла. Бо споруда знаходиться на ділянці, котра по плану має стати шляхом трамваю з Харківського масиву на Троєщину", - зазначив Луценко, додавши, що місцеві мешканці намагалися боротися з мийкою, і деякий час вона була закрита - втім, нині працює "на повну".

Йдеться про автомийку Lux Wash, вона з'явилася на перетині Григоренка та Здолбунівської близько трьох років тому. У січні 2024 року ця автомийка вже привертала до себе увагу: депутат Київради Євген Кузьменко писав у соцмережах, що автобізнесмени не видають чеки, а сама споруда є незаконною. Тоді він направив звернення на очільника Департаменту міського благоустрою Михайла Буділова з вимогою знести самовільно встановлені конструкції мийки.

Втім, за два місяці, що минули з моменту направлення звернення, нічого не відбулося, і автомийка досі функціонує. Саме час нагадати про петицію з вимогою забезпечити публічний контроль за виконанням приписів інспекторів з благоустрою, подану ще в лютому: її автор, столичний активіст Павло Постоєнко, закликає розробити нову редакцію "Правил благоустрою міста Києва", у якій була б передбачена система публічного контролю за виконанням приписів інспекторів, наприклад, КП "Київблагоустрій". У такій публікації, за його ідеєю, було б зазначено дату, адресата (кому саме належить виконати припис), фотофіксацію порушення, граничний строк виконання і звіт.

Постраждалі через знесення МАФів їжаки та бідолашний підприємець з надгробком

Нагадаємо, в середині лютого на Оболоні у Києві виник скандал через знесення МАФів. Виконуючи роботи з демонтажу незаконно встановлених споруд у п'ятницю, 9 лютого, співробітники КП "Київблагоустрій" зруйнували місця зимівлі їжаків. У підсумку частина тварин загинула, а тими, хто вижив, опікуються волонтери першого, і допоки єдиного в країні, притулку їжаків.

А от у містечку Макарів Бучанського району Київщини трапилася курйозна історія. Підприємець, що займається виготовленням та встановленням гранітних пам'ятників та надгробків, виготовив і встановив на центральній вулиці рекламу - власне, чистий надгробок без написів. Втім, за декілька днів його змусили прибрати креатив: місцева влада вирішила, що його пам'ятник "неестетичний" і порушує "благоустрій" міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you