Білокрилі зимують у Києві: на Оболоні помітили ватагу лебедів – фото та відео

Ярослав Коджушко

На Дніпрі можна побачити велику кількість шляхетних птахів

У Києві можна знайти лебедів, які зимують на річці Дніпро. Зокрема, їх помітили у парку “Наталка” на столичній Оболоні. Саме там можна побачити, як залицяються ці благородні птахи.

Про це написав у Facebook киянин Мишко Нако. Він також опублікував світлини та відео, на яких показав білокрилих.

“Найкраща для мене розвага  - відвідати ватагу лебедів  на Оболоні. Більше ста душ білокрилих зимують у Києві - це справжня Благодать Божа - можливість повитріщатися поспостерігати цих шляхетних птахів”, – написав він.

За словами містянина, саме зараз у лебеді починаються “залицяння”. Це період, коли птахи піднімають волани пір'я, пари витончено вклоняються один одній, обіймаються та “шепочуть” щось.

Саме на набережній поблизу парку і можна їх побачити велику кількість білокрилих. Люди намагаються годувати птахів - і тут є вельми неприємний момент. По-перше, хліб лебедям давати їм не можна, але якраз таки ним часто частують лебедів. Експерти кажуть, що цим птахам можна давати зерно, однак  під час морозів цього також краще не робити.

Ось чому орнітологи поставили  таблички з проханням не годувати гостей озера. На жаль, на застереження мало хто зважає, у воду летять шматки залишків різної їжі, які можуть бети небезпечними для білокрилих. 

Природа у Києві та області

Наприкінці січня у Парку "ХІІ місяців" на Київщині неочікувано прокинувся бабак на ім'я Вікентій. Тваринка вилізла зі свого кубла і озирнулася - відтак, дала знати про ранню весну. Адже, за словами народних синоптиків, раннє пробудження бабака може свідчити про швидке потепління вже у лютому.

Також у столиці з настанням морозів активізувалися бобри. Інформатор знайшов кілька дерев на озері Лебединому, що на Харківському житловому масиві, поточених водними гризунами. Слід зазначити, що рослини не було захищено металевими сітками чи хімічними розчинами - інакше тварини не змогли б дістатися до деревини.

Втім, з природою не все добре. Місто поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста - у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам'ятником місцевого значення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you