Від одного тижня до двох: про що свідчать часові проміжки між атаками росіян на Київ і коли чекати на наступну

Читать на русском

З початку року по українській столиці було нанесено до 10 окремих, "магістральних" та комбінованих ударів ракетами і "Шахедами", кожен з них унікальний та індивідуальний, втім, можна вивести деякі спільні риси в усіх атаках

Читать на русском
Часові проміжки ракетних атак з боку російських військ на Київ
Через "рвані" графіки ударів росіян достеменно знати, коли саме будуть атаки, неможливо

З початку року по українській столиці було нанесено до 10 окремих, "магістральних" та комбінованих ударів ракетами і "Шахедами", кожен з них унікальний та індивідуальний, втім, можна вивести деякі спільні риси в усіх атаках

З початку року Росія здійснила до десяти потужних атак на Київ та область. Часові проміжки між ними складали від тижня до двох - цей час, ймовірно, потрібен країні-терористу на підготовку нових ракет для нанесення ударів. Втім, через "рвані" графіки достеменно знати, коли саме будуть атаки, неможливо: у березні росіяни  били по Києву декілька днів поспіль, і достеменно передбачити, чи не повториться така ситуація, складно.

Одна з наймасштабніших атак

Вранішня атака по Україні, а зокрема на Київ та регіон, була комбінованою: у Повітряних силах заявили про застосування ворогом одного "Кінджалу", трьох "Іскандерів" з Криму, одного "Калібра", 45 крилатих ракет Х-101/Х-555, а також двох авіаційних ракет Х-59/Х-69, що прилетіли з окупованої частини Запорізької області. Плюс запущено 21 дрон "Шахед". Збити вдалося 39 ракет з 55 запущених (Повітряні сили звітують про збиття усіх "Калібрів" та авіаційних ракет), і 20 з 21 дронів.

Загальний смертоносний "флот" склав 76 об'єктів. Подібних масштабних атак з початку року було небагато. Менш потужні спроби "пробити" українську оборону, зокрема, у Києві здійснюються постійно: головний редактор військово-аналітичного порталу Defence Express Олег Катков перелічує у розмові з Інформатором самі лише квітневі спроби росіян.

"Це запуск 9 "Шахедів" 2 квітня, потім, 3 квітня, - 4 "Шахеди", 5 та 6 квітня знову запустили комбіновані, але не дуже потужні, атаки, використавши обмежену кількість крилатих ракет. Потім - серйозна атака аж 11 квітня, тоді пауза до 19 квітня (не рахуючи "Шахедів"), тоді 27 квітня - і вже сьогодні. Це - спочатку тижневі проміжки, потім більше за тиждень, і останній - майже два тижні", - каже Катков.

У квітні били з проміжком у 10-15 днів

Якщо рахувати окремо Київ/регіон, то з початку року було до 10 окремих "магістральних" ударів. Попередній потужний удар по Києву прийшовся на 28 квітня (уламки падали в області, всі цілі було знищено). До цього - 11 квітня, коли ракетами розгатили Трипільську ТЕС. Відтак, часові проміжки склали 10 та 17 днів.

У березні по Києву потужно били 21-го числа (дві балістичні ракети - "Іскандер" чи "Кінджал", 29 крилатих Х-101/Х-555), тоді уламки ракет накоїли лиха у Шевченківському районі - впали на Татарці, пошкодивши великий будинок, що вигорів вщент, і на Святошині. Але на цьому не спинились: того ж тижня РФ здійснила ще дві атаки на Київщину, наймасовішу - 24 березня, коли застосували ті ж крилаті ракети "Х" різних модифікацій.

"Саме через це - декілька ударів поспіль - ми й не можемо сказати, коли буде наступна атака. Вони завжди клепають ракети, і коли вони можуть почати наступний удар, знає, хіба, голова Управління розвідки Міноборони України. Добре, що з того, що можливо було перехопити під час найбільш потужної атаки за березень, - перехоплено 75% - це крилаті ракети та дрони. І це дуже високий показник", - каже Олег Катков.

Зазначимо, що ракетні атаки на Київ провадять приблизно з однаковим часовим проміжком, починаючи з січня 2024-го. Перша атака року припала на 2 січня. Потім масово вдарили 23-го числа - тоді близько 20 ракет використали у комбінованому ударі, а на Київ вони заходили двома хвилями. Наступною була атака на Київ 7 лютого (44 ракети, у т.ч. балістичні, і вперше використали протикорабельну ракету "Циркон").

Відтак, часовий проміжок між найпотужнішими атаками складав приблизно 2 тижні. Наразі цю цифру можна вважати середньою саме для Києва. Хоч, звісно, передбачити, коли країна-терорист нанесе удар наступного разу неможливо. Зважаючи на те, що ранкова атака на Київ 8 травня (на день пам'яті та примирення, що символічно) відбулася саме великим "флотом" у 76 об'єктів, можна лише припустити, що принаймні наступний тиждень столиця житиме без ризику обстрілів.

Наслідки удару в Києві та регіонах: пожежа під Броварами, атака на енергетику у шести областях

Нагадаємо, Інформатор писав, що вночі 8 травня ворог завдав по столиці ракетного удару. Зокрема, випустив по Києву крилаті ракети Х-101/Х-555/Х-55 із бортів стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. Повітряна тривога в столиці тривала понад три години. Ракети заходили на Київ з різних напрямків. У Києві немає руйнувань та постраждалих, а от у одному з населених пунктів Броварського району спалахнула пожежа на об'єкті цивільної інфраструктури.

Загалом, в ніч на 8 травня та вранці російські окупанти завдали чергового масованого удару по південних, центральних та західних регіонах України. Ворог випустив атакував ракетами та дронами-камікадзе. Зокрема, були атаковані об’єкти генерації та передачі електроенергії у шести областях: Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій. Так, Росія атакувала три теплоелектростанції ДТЕК. Серйозно пошкоджене обладнання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.