Сплатити за проїзд у наземному транспорті Києва можна буде телефоном та смарт-годинником

Читать на русском

Трохи згодом відповідну можливість можуть отримати і київські маршрутки: приватні перевізники вже скаржаться на необхідність закуповувати комплекси для сплати за проїзд

Читать на русском
Еволюція системи оплати за проїзд у Києві
У столичному транспорті встановлено валідатори компанії Ridango, можливість сплати вбудована в них від самого початку

Трохи згодом відповідну можливість можуть отримати і київські маршрутки: приватні перевізники вже скаржаться на необхідність закуповувати комплекси для сплати за проїзд

У Києві готують до запуску новий сервіс з оплати проїзду у громадському транспорті за допомогою смартфонів. Працюватиме це приблизно так, як і в метро, коли для сплати достатньо піднести до зчитуючого пристрою телефон з увімкненим Apple Pay чи Google Pay. Для оплати налаштують валідатори, які вже встановлені у міському транспорті столиці.

Про підготовку нового сервісу повідомляє ГО "Пасажири Києва". За даними активістів та фахівців, сплата за проїзд за допомогою смартфонів спершу працюватиме у бета-версії на декількох маршрутах громадського транспорту. Згодом, коли будуть усунуті проблеми, які можуть виникнути під час впровадження сервісу, його розповсюдять на весь транспорт столиці.

Як видно з тендерів на обслуговування автоматичних систем оплати проїзду, які оголошував КП "Київпастранс", у столичних автобусах, тролейбусах і трамваях встановлено валідатори естонського виробника Ridango. Цікаво, що ще восени 2022 року його проєктний менеджер, Вахур Віігімяе, оголошуючи про угоду з "Київпастрансом", зазначав, що валідатори його компанії зручні якраз завдяки можливості безконтактної сплати за допомогою гаджетів.

"Для киян дуже важливо, щоб вони могли максимально ефективно продовжувати буденну діяльність навіть в умовах війни у великому місті, а чималу роль у цьому відіграє комфортне використання громадського транспорту. Щоб це стало можливим, ми розробили рішення, завдяки якому пасажири можуть підтвердити своє право на поїздку, просто піднісши до валідатора банківську картку чи телефон, або "розумний" годинник", - зазначив тоді Віігімяе.

Тобто, фактично, у валідаторах підключать "сплячу" функцію, яку з якихось причин не було увімкнуто одразу ж, під час їх встановлення. У ГО "Пасажири Києва" додають, що, ймовірно, валідатори також будуть розміщуватись у маршрутних таксі столиці. Саме вони стануть вирішенням питання оплати проїзду у приватних перевізників - і саме вони, за даними фахівців, нині скаржаться на необхідність закупки валідаторів.

Коли у Києві зроблять єдиний пересадковий квиток і чому "збоїв" Київ Цифровий

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві не відбудеться впровадження єдиного пересадкового квитка в громадському транспорті аж до моменту скасування дії правового режиму воєнного стану. Мова про одноразовий електронний квиток, який давав би право на необмежену кількість поїздок протягом певного часу з моменту придбання, за аналогією з тими, що існують в ряді європейських міст.

А в лютому ми повідомляли, що у застосунку "Київ Цифровий" стався збій - рух громадського транспорту певний час не було видно онлайн. Втім, спеціалістам вдалося досить швидко виправити систему, і вона знову почала коректно "бачити" дані від GPS міського транспорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.