Садок-хвиля у Києві: судитимуть інженера з технагляду, який не виїжджав на будівництво бомбосховища

Читать на русском

Слідство вважає, що на ремонту укриттів для двох київських садочків могли завищити вартість робіт на 760 тисяч гривень.

Читать на русском
Садок-хвиля у Києві: судитимуть інженера з технагляду, який не виїжджав на будівництво бомбосховища
Інженеру загрожує строк у в’язниці

Слідство вважає, що на ремонту укриттів для двох київських садочків могли завищити вартість робіт на 760 тисяч гривень.

До 5 років за ґратами загрожує інженеру з технічного нагляду, який мав слідкувати за ремонтом укриття у садочку №155 по вулиці Дорогожицька, 18-А в Києві. У грудні 2023 року там сталося просідання будівлі, та, на щастя, ніхто з дітей не постраждав. За даними прокуратури, інженер з технагляду на будівництво не виїжджав, а роботи з ремонту укриття були оплачені до їх завершення. Про це йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури від 8 травня 2024 року. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що у садочку тривали роботи з ремонту укриття, хоча згідно з документами вони вже були завершені та оплачені. 

«Управлінням містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації було укладено договори на проведення капітального ремонту споруд цивільного захисту у двох дитячих садках на загальну суму понад 2,3 млн грн, зокрема, і в тому, де сталося просідання будівлі», - повідомили у прокуратурі.

За інформацією слідства, також були укладені договори з підприємцем, який мав здійснювати технічний нагляд на цих об’єктах.

«Наприкінці 2023 року підрядником та інженером з технічного нагляду підписано акти прийому-передачі виконаних робіт, до яких підрядником внесені недостовірні відомості щодо їх реального виконання на суму понад 1,4 млн грн, чим завищено вартість робіт на суму більше 760 тис. грн», - йдеться в офіційній заяві.

В прокуратурі заявили, що інженер з технагляду на будівництво не виїжджав, щоб перевірити реальний стан виконання робіт. Його звинуватили у службовій недбалості та передали до суду обвинувальний акт. Якщо провину доведуть, то інженеру загрожує до 5 років в’язниці.

Що сталося у садочку

Нагадаємо, що наприкінці 2023 року стало відомо, що у дитячому садочку №155 по вулиці Дорогожицька, 18-А у Шевченківському районі столиці сталось просідання ґрунту. Одразу припустили, що це трапилося через будівництво укриття. 

У садочку просіла частина стіни будівлі.
У садочку просіла частина стіни будівлі.

 

Загалом у садочку мало бути два укриття. Одне відремонтували у 2022 році, й тоді проблем зі спорудою не було. А друге почали ремонтувати торік.

У даних системи публічних закупівель ми знайшли угоду на технагляд для першого укриття, проте подібний договір на друге укриття знайти не вдалося.

Наразі причини просідання та вартість відновлення садочка має встановити будівельно-технічна експертиза.

«За її результатами буде надано правову оцінку діям інших службових осіб Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської РДА, а також підрядника», - наголосили у прокуратурі.

На Київщині збудують школу та садочок з укриттями за понад 705 млн грн

В селі Софіївська Борщагівка Київської області планують збудувати нову школу та дитячий садочок з укриттями за 705,4 млн грн. Це не перша спроба, коли місцева влада намагається знайти для цього підрядників. Пошуки почалися у жовтні 2021 року, але з повномасштабним вторгненням в проєкт внесли корективи щодо необхідності укриттів. Про нові тендери стало відомо з оголошень на сайт Prozorro 12 квітня 2024 року. 

За умовами конкурсів, школу мають побудувати до кінця 2026 року, а садочок – до кінця 2025 року.

Згідно з умовами конкурсу щодо будівництва школи, підрядник має збудувати заклад з ліфтом та найпростішим укриттям у підвалі з пральною та сушильною машинками, ліжками, холодильниками та телевізорами.

Інформатор писав, що біженка судилася з Київрадою за безкоштовне відвідування садочка її дитиною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.