Киянин змусив Київгаз встановити індивідуальний лічильник: історія з суду

Читать на русском

Чоловік порівняв об`єми споживання газу у в будинках, де були індивідуальні лічильники газу з кількістю використаного «блакитного палива» у своїй висотці, де був один лічильник на всіх – виходило, що він разом із сусідами споживали вдвічі більше газу.

Читать на русском
Киянин вимагав від компанії індивідуальний прилад обліку
Киянин вимагав від компанії індивідуальний прилад обліку

Чоловік порівняв об`єми споживання газу у в будинках, де були індивідуальні лічильники газу з кількістю використаного «блакитного палива» у своїй висотці, де був один лічильник на всіх – виходило, що він разом із сусідами споживали вдвічі більше газу.

У жовтні 2016 року у будинку в Києві встановили загальнобудинковий лічильник газу. Проте мешканець цього будинку хотів отримати індивідуальний прилад обліку, тому що не хотів сплачувати за сусідів. Киянин вважав, що один лічильник на весь дім не стимулює до економії, а, навпаки, призводить до збільшення споживання. Про це йдеться у рішенні Голосіївського районного суду Києва від 25 квітня 2024 року. 

Оператором газорозподільних мереж, від якого киянину приходили рахунки на оплату був «Київгаз». У червні 2022 та у серпні 2023 року він просив компанію встановити йому індивідуальний лічильник. 

«Використання загальнобудинкового лічильника газу замість індивідуальних (квартирних) лічильників газу призводить до зрівнялівки між споживачами, до відсутності у них стимулу до економії газу, що, в свою чергу, призводить до його підвищеного споживання та відповідного підвищення витрат споживачів, в тому числі і його витрат на оплату спожитого газу», - вважав киянин.

Чоловік порівняв об`єми споживання газу у будинках, де були індивідуальні лічильники газу з кількістю використаного газу у своїй висотці, та цифри були не на користь його будинку. У другому випадку об`єм споживання газу був приблизно у два рази вищий.

На його прохання встановити індивідуальний безкоштовний лічильник газу в «Київгазі» заявили, що ще у жовтні 2016 року встановили один лічильник на цілий будинок, та компанію все влаштовувало.

Але киянин хотів сплачувати лише за себе, тому, не домовившись з компанією, подав позов до суду.

Що було у суді

Суддя Голосіївського районного суду Києва Жанна Кордюкова встановила, що у будинку, де жив чоловік, газ використовували тільки для приготування їжі. Згідно із законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» встановлювати індивідуальні прилади обліку спочатку мали до 1 січня 2018 року. Потім цей термін двічі подовжували: до 1 січня 2021 року та до 1 січня 2023 року.

«Всі три зазначені граничні дати для встановлення індивідуальних лічильників газу («Київгаз») проігнорував», - наполягав киянин, які вимагав для себе вільний вибір потрібного об’єму газу.
Крім того, у сусідніх будинках газова компанія встановлювала лічильники поквартирно, але чомусь відмовлялася це робити за адресою киянина.

У «Київгазі» на це відповіли, що діяли за вимогами, які встановила НКРЕКП. А якщо хтось з мешканців будинку хоче встановити собі індивідуальний прилад обліку, то він може це зробити за власний кошт.

«Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється коштом газорозподільних підприємств, що передбачені в структурі тарифу на послуги розподілу природного газу, а не за рахунок виділених бюджетних коштів на встановлення індивідуальних лічильників газу», - заявили в компанії.

Щобільше, «Київгаз» дізнався, що киянину належала лише частка квартири, тому його самостійне звернення до суду нібито могло порушити права інших власників житла.

«Встановлення вузла обліку газу на ввідному газопроводі житлового будинку, в якому мешкає (чоловік), не знімає з («Київгазу») обов`язку оснащення квартири індивідуальним лічильником за рахунок власних коштів», - вирішила суддя Жанна Кордюкова 25 квітня 2024 року.

Впродовж місяця з моменту набрання рішенням законної сили чоловіку мають встановити індивідуальний прилад обліку. Наразі, у судовому реєстрі поки немає інформації, що «Київгаз» вирішив це оскаржити.

Клієнтка Нафтогазу вважає, що на її рахунку має бути переплата за газ, а не борг

Жінка щомісячно сплачувала платіж за газ та вважала, що Нафтогаз визначив ціну продукції за 1 куб м. природного газу неналежним чином. Замість 5,24 грн за 1 куб.м. природного газу завищив ціну та виставив борг 472 гривень. При правильних нарахуваннях ціни 5,24 грн за 1 куб. м. природного газу на її особовому рахунку повинна бути переплата 2 646,85 грн. Вона просить товариство зробити перерахунок нарахувань оплати за природний газ. 

30 жовтня 2020 року жінка уклала договір про постачання природного газу з товариством з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" до її квартири. Вона є споживачкою, постачання якої мало здійснюватися за фіксованою ціною 5,24 на об'єм 1700 м куб природного газу на річний період (12 місяців), який продовжувався з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 рік. Ці внесені дані зникли з даних особового рахунку на сайті постачальника.

Інформатор писав, що мешканка Київщини щомісяця сплачувала рахунки за газ, але Нафтогаз виставив їй заборгованість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.