Через дії забудовника кияни платять за комірне втричі дорожче: де не варто купувати квартиру

Читать на русском

Біля лісу на околиці Києва у Святошинському районі є висотка, де люди сплачують за комуналку значно дорожче за інших киян через те, що землю під ЖК надавали для іншого.

Читать на русском
ЖК, висотка, Київ, будівництво, забудовник
Секцію не узаконили, але там живуть люди

Біля лісу на околиці Києва у Святошинському районі є висотка, де люди сплачують за комуналку значно дорожче за інших киян через те, що землю під ЖК надавали для іншого.

Забудовник 8 років не може отримати від Київради дозвіл на введення в експлуатацію секції ЖК «Грюнвальд» на вулиці Клавдіївській, 40-Є. Через це мешканці будинку платять за комуналку дорожче за сусідів - на рівні з комерційною нерухомістю. 

На питання від інвесторів забудовник не відповідає. До того ж сайт нерухомості Лун пише, що відділ продажів ЖК теж поза зоною досяжності. Про це пише сайт «Хмарочос» з посиланням на мешканку будинку Меланію Шереметинську, яку купила квартиру в секції ЖК у 2016 році. 

Вікна мешканців будинку виходять на красивий ліс. Фото - сайт Хмарочос.
Вікна мешканців будинку виходять на красивий ліс. Фото - сайт Хмарочос.

«Покупка була продуманою, після пошуків пара зупинилась на об’єкті «Української Будівельної Компанії». Довіру викликала, зокрема, грамота онлайн-сервісу пошуку житла ЛУН, яку жінка побачила в офісі продажів», - пише сайт «Хмарочос».

ЖК «Грюнвальд» знаходиться на околиці столиці у Святошинському районі та складається з кількох секцій різної поверховості. Проблема виникла через те, що будинок 40-Є виявився зведеним на землі, яка не була призначена для будівництва житла. Хоча всі інші секції мають повний пакет документів ще з 2012 року.

«Забудовник впродовж цих років намагається ігнорувати інвесторів. Жодного пояснення ситуації або зустрічі з представниками будівельної компанії не було. Мешканці зустрічають кожен опалювальний сезон з запізненням», - йдеться у матеріалі.

Скільки мешканці платять за комірне

Через те, що будинок не введений в експлуатацію для обслуговуючих компаній він вважається комерційною нерухомістю. Якщо інші кияни зараз сплачують за тепло за ціною 1 тис. 654 гривні за гігакалорію, то мешканці по вулиці Клавдіївській, 40-Є – 4 тис. 551 гривню за гігакалорію, починаючи з грудня 2023 року. За електроенергію мешканці мають платити 7,14 грн/кВт-год, а це майже втричі більше ніж в інших багатоповерхівках.

Вплинути на це, коли гроші за квартиру вже сплачені дуже складно. Але можна перед купівлею проконсультуватися з юристами, які мають показати «слабкі» місця забудовника.

«Потрібно попередньо перевіряти, цільове призначення землі: чи була вона призначена для будівництва житла, яка висотність будівництва дозволена на такій землі тощо. Бо часто буває так: Київрада ділянку виділила на інші потреби, але там будується багатоповерховий житловий будинок», - розповіла керуючий партнер юридичної компанії Dextra Law Ольга Закутій.

Юристи радять тим, хто купує або інвестує в нерухомість на початковій стадії будівництва,

  • попередньо запитати у забудовника:
  • документи на право власності,
  • документи на призначення земельної ділянки,
  • будівельну ліцензію,
  • документи, які підтверджують задовільне фінансове становище,
  • документи про відсутність судових спорів.

«Мешканці в цьому випадку є заручниками недобросовісного забудовника. Місто не вводить в експлуатацію будинок, тому що були порушення, але забудовник не несе жодної відповідальності перед ошуканими інвесторами», - прокоментувала народна депутатка та архітектор Ганна Бондар.

Інформатор писав, що в Гостомелі на Київщині зведуть мікрорайон замість знищених будівель.

На шляху через польсько-український кордон знову виникли напруги. Сьогодні вранці польські фермери влаштували напад на потяг, розкидаючи українське зерно просто на землю. Більше подробиць про цей неспокійний інцидент ви зможете дізнатися, переглянувши наше відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.