Як працюють собаки-терапевти в Києві: де можна записатися на прийом

Олена Скобцева

Якщо ви любите собак, відчуваєте стрес та не маєте сили пристосуватися до нових реалій, то можете розпочати з каністерапії. Для цього потрібно заповнити заявку

Каністерапія — це особливий вид терапії, який залучає до спілкування собак. Це практикують у столичному центрі каністерапії INNIKOS, який знаходиться по вулиці Прирічна, 27е. 

Наразі центр співпрацює з об'єднаннями "ЯМаріуполь", "Ветеран Хаб" та "База 4.5.0" й допомагає внутрішньо переміщеним особам, дітям, військовим, ветеранам та їхнім сім'ям. Зустрічі можуть проходити як у цих центрах, так і на вулиці Прирічній. Про це пише сайт «Рубрика». 

«На виїзні заняття ми завжди їздимо з двома собаками, щоб і дітям було цікавіше і собаки не втомлювалися. Наприклад, Ніка більш активна, а Челсі спокійна — вона любить полежати, поки її гладять», - розповіла виданню кінологиня та адміністраторка Центру каністерапії INNIKOS Дар'я Резніченко.

В центрі є два напрями роботи — психологічна допомога (терапія) та реабілітація. Реабілітолог працює здебільшого з військовими, психолог — з сім'ями, дітьми, внутрішньо переміщеними особами та всіма постраждалими від війни.

Комунікація з собаками потрібна для зниження рівня стресу та тривожності. На заняттях учасники граються з чотирилапими, гладять їх, торкаються, дають різні команди. Скільки людині потрібно часу для відновлення — знає лише спеціаліст, але собака постійно знаходиться поряд.

«Коли у військових виникає якесь больове відчуття, то вони гладять собаку чи просять дати лапу, і це допомагає їм легше пережити біль», - розповіла кінологиня та керівниця центру Марина Прокопенко.

Як собака може стати терапевтом

Щоб стати собакою-терапевтом, чотирилапий проходить спеціальний відбір та навчання. Собака повинен:

  • любити людей та спілкування з ними,
  • бути життєрадісним,
  • бути керованим людиною, реагувати на стоп-сигнали та команди,
  • не бути агресивним.

«Буває таке, що людина під час сеансу може закричати, стукнути (по поверхні, — ред.) щось кинути. Ці собаки навчені спокійно реагувати на такі дії. У них немає природної для собаки відповіді як загарчати, гавкати чи вкусити. І найголовніше — ці собаки отримують задоволення від контакту з людиною», - сказала Марина Прокопенко.

Окрім занять з собаками, планують впроваджувати програму з фелінотерапії — спілкування з кішками.

«У нас є і коти, але вони більше працюють з дітьми. Оскільки їм потрібно, щоб було знайоме приміщення, рухливі та більш доброзичливі до тварини діти», - повідомили у центрі каністерапії.

Варто пам’ятати, що такі заняття не підійдуть, якщо ви боїтеся собак чи є алергія на шерсть тварин. У разі, якщо таких «протипоказань» не має, то спершу варто заповнити заявку на сайті центру каністерапії. Всі заняття безкоштовні.

Інформатор писав, хто може безкоштовно відвідати Vcentri HUB.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you