У КМДА розповіли, коли для школярів пролунає останній дзвоник

Владлена Мачульська

Департамент освіти та науки також розробив графік видачі документи про освіту

У Києві останній дзвоник для школярів пролунає 31 травня. Відповідне рішення прийняли з урахуванням того, що столичні школи у 2023/2024 навчальному році не припиняли освітній процес та не змінювали терміни канікул. Про це 18 квітня повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він наголосив, що в межах підготовки до національного мультимедійного тестування закладам освіти рекомендовано застосувати у травні 2024 року для випускників/випускниць 11-х класів модель трансформера, змінивши звичне класно-урочне навчання на індивідуалізовано-групове – для поглиблення, систематизації знань з обраних випускником/випускницею та їхніми батьками предметів і розвантаження учнів в умовах воєнного стану. Також департамент освіти та науки запропонував видати (з дотриманням вимог безпеки) документи про освіту відповідно до графіка:

  • свідоцтво про здобуття початкової освіти – з 31 травня до 7 червня,
  • свідоцтво про здобуття базової середньої освіти – з 13 до 19 червня,
  • свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти – з 20 до 26 червня.

"Останній дзвоник для школярів у цьому навчальному році пролунає 31 травня. Таке рішення прийняли з урахуванням того, що школи Києва у 2023/2024 навчальному році не припиняли освітній процес, не змінювали терміни канікул, не корегували структуру навчального року та працювали за освітніми програмами, схваленими педагогічними радами – відповідно до графіка", - заявив Мондриївський. 

У Києві триває прийом до перших класів

25 березня у комунальних школах столиці розпочався прийом заяв до перших класів. Документи приймають не тільки особисто, а й в електронному вигляді або у вигляді поштових листів.  

"Прийом документів триватиме до 31 травня. Як показує досвід минулого року, це найкомфортніший час для батьків, які вже визначились з тим, чи піде дитина до першого класу і до якої саме школи. Головним критерієм зарахування до перших класів є територіальна доступність, а саме закріплення відповідних адрес проживання дітей за певними школами. Жодні внески до благодійних фондів або навчання на підготовчих курсах не можуть стати пріоритетним фактором для зарахування", - зазначили у КМДА.  

Для зарахування дитини до першого класу достатньо заяви одного з її батьків, наданих власноруч або сканованих копій чи фотокопій, направлених власноруч, або електронною поштою на адресу школи. Оригінали документів включно з медичними довідками можна подавати пізніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you