У Києві під виглядом ремонту розбирають фундамент палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського

Олена Скобцева

На вулиці Мазепи, 3в у Печерському районі Києва розбирають будівлі інженерних служб Київської фортеці, побудові на фундаменті палацу останнього гетьмана України.

Будівлі інженерних служб Київської фортеці є складовою фортифікаційного комплексу Микільської брами, більш відомої сьогодні за проєктом реновації Арсенальної площі. Офіційно роботи там називаються «капітальний ремонт громадського будинку», який виконує фірма колишніх помічників нардепів Василя Горбаля та Віталія Хомутинніка. 

Дерев’яний палац стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Від цього комплексу до недавнього часу у відносно історичному вигляді залишилися дві споруди - одноповерхові служби кінця 19 століття та двоповерховий флігель середини 19 століття. Про це повідомив краєзнавець Антон Короб, активіст Дмитро Перов та екскурсоводка Алла Бондаренко

 

 

«Попри те, що ці історичні будівлі ввійшли у Звід пам‘яток та складали частину комплексу будівель Київська фортеця - їх було надано забудовнику ТОВ «СОБІ» для «капітального ремонту», фактично - реконструкції з надбудовою», - написав Антон Короб.

За його словами, археологічні дослідження перед початком робіт не проводилися. Через це компанія своїми роботами, як зазначив Короб, вже знищила «склепіння підземного ярусу».

«Спостерігаю, як зникає внаслідок «капітального ремонту» старий будинок середини 19 ст., що відносився до комплексу Київської фортеці. З цікавістю роздивляюся його скелет і глибокі підвали», - повідомила Алла Бондаренко.

 

 

Наразі відомо, що на місце, де проходить будівництво, викликали поліцію та роботи призупинили.

Хто зацікавлений у ремонті на вулиці Мазепи

Дозвіл на капітальний ремонт отримала фірма «Собі». У листопаді 1998 року на той час українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «СОБІ» отримало у власність одноповерхову будівлю на вулиці Івана Мазепи, 10 для реконструкції. 

Роботи проходили настільки успішно, що у березні 1999 року Київрада під головуванням Олександра Омельченко дозволила знести цю будівлю для побудови «жилого будинку з центром багатофункціонального призначення».

 

Згодом, у вересні 2003 року компанія вирішила повторити те саме з будинками вулиці Івана Мазепи, 3 літ. "В", "Г". Спочатку вона стала їх власником, а згодом попросила Київраду Віталія Кличка оформити землевідвід «для проведення реконструкції». Що важливо: за категорією це землі житлової та громадської забудови. У червні 2018 року Київрада надала в оренду ділянку площею 0,2080 га під цими спорудами на 15 років. 

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму «Собі» зареєстрували понад 30 років тому й першим засновником вказана американська компанія "PANORAMA INTERNATIONAL LTD". 

Зараз компанія зареєстрована на киян Сергія Надєєва, який був помічником нардепів Віталія Хомутинніка та Сергія Соболєва, та Анатолія Шалоплута, який був помічником нардепа Василя Горбаля.

Компанія, окрім «реконструкції» будівель, займається поставками гравію, піску та щебеню. Останній такий тендер «Собі» виграла у лютому 2024 року.  Загалом, фірма могла укласти договори, починаючи з 2012 року, на поставку будматеріалів на 386,8 млн грн.

У квітні минулого року стало відомо, що АМКУ почав перевірку продажу 50 спецдозволів на користування надрами. Серед тих, хто має відповісти на писання комітету є фірма «Собі».

Цікавилася видобутком піску від цього постачальника й прокуратура Житомирської області. До неї від СБУ надійшли матеріали, що «група осіб за попередньої змовою здійснюють незаконний видобуток корисних копалин на території Коростенської територіальної громади». Через це 23 лютого 2023 року було відкрито кримінальне провадження №42023062350000063, в якому згадується фірма «Собі», яка постачає річковий пісок. 

Інформатор писав, що фірма ексрозвідника КГБ Юткіна судиться за право будувати у Пущі-Водиці.

У росіян знову була безсонна, тривожна та вибухова ніч. Невідомі ударні дрони знову атакували державу терориста. ЗМІ повідомляють про постраждалих та значні руйнації. Дізнайтеся всі деталі у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you