Приходить тітонька у спідниці й дере 6 тис. грн за місце: що відбувається на напівзакритому ринку Полісся

Популярний на Оболоні торгівельний майданчик опинився під загрозою знесення через будівництво житлового комплексу, проте жорсткі закони ринку ніхто не відміняв

ринок
З вулиці ще схоже на ринок, всередині залишилися лише поодинокі торговці

Ринок “Полісся” в Оболонському районі Києва, який так довго пручався знищенню, схоже, доживає свій останній торгівельний сезон. Кияни збирали підписи за його збереження, починаючи ще з 2021 року, проте загроза забудови цієї території черговим житловим комплексом наразі стала  більш ніж реальною. І красномовніше за все про це свідчить вигляд самого ринку, на якому днями побував кореспондент Інформатора.

Від різноманіття майже нічого не залишилося

Про плани харківської компанії "Строй Сіті Девелопмент"  побудувати на місці ринку 25-поверховий ЖК Liner стало відомо ще три роки тому. Тоді обурені мешканці Мінського масиву збирали підписи за збереження “Полісся”. З початком повномасштабної війни історія із забудовою стихла, але минулого року відновилася - на ринку сталося кілька пожеж, влітку 2023 року навіть почався демонтаж торгівельних конструкцій. Кияни знову зверталися до міської влади з петицією та вимогою дати ринку спокій. 

Торговельне життя з "Полісся" практично зникло
Торговельне життя з "Полісся" практично зникло

До того ж "Полісся" має офіційний договір оренди земельної ділянки для роздрібної торгівлі та комерційних послуг для будівництва, експлуатації та обслуговування торгівельного комплексу. І призначення цієї території ніяк не стикується з житловою забудовою. Проте, як пересвідчився кореспондент Інформатора, всередині ринка вже майже немає життя, а ось ландшафт навколо явно на порозі змін.

До речі, купляти на цьому ринку овочі та фрукти було давньою звичкою - вони тут завжди були по гарній ціні, адже на “Полісся” приїжджало багато продавців з Київської області. Проте наразі від недавнього різноманіття товарів та продавців майже нічого не залишилося - на перший погляд, заповнений ринок приблизно на 20 відсотків. На території видно сліди пожежі та прогулянок вандалів, маленькі крамнички всі зачинені. 

Поговорити з адміністрацією, на жаль, не вдалося - охорона повідомила, що нікого з “відповідальних осіб” немає. Але розповісти про свою літню роботу на ринку погодився “сезонний” продавець Руслан, що впродовж чотирьох місяців заробляв тут перепродажем овочів та фруктів, які закуповував на оптовій базі.

ринок 1
Всередині майже пусто, околиці ринку потрохи розбирають

Хто більше заплатить, той на ринку і сильніше

- Як йшла торгівля на “Поліссі”?

- Ну, як - купив дешевше, продав дорожче, можна було нормально заробляти.  Хоча з ментами тут складно - у них максимально все схоплено. Аж до того, що місцеві торгаші можуть показати пальчиком на когось, і менти приїжджають і прибирають його з ринку, забираючи весь вантаж.

- А якщо продавець такий же “прокачаний”, як і той, хто показує пальцем? 

- То вони вирішують між собою, хто сильніший, а хто більше заплатить. А ще найнеприємніше, що наша погана поліція, кавказцям дає більше свободи, ніж нашим, бо більше платять. Адміністрація не дозволяє торгувати біля свого ринку, поводиться максимально не по-людськи. Гроші деруть з тих бабусь за 3-4 пучки зелені, яку вони продають.

- Ну, то біля ринку, а що цікавого відбувалося на самому ринку?

- Найцікавіше - це ось ця “судмедекспертиза”, тобто перевірка на пестициди. Приходить тітонька до тебе, збирає, скажімо так, данину, і ти їй даєш ще 20 гривень. Тоді вона тобі приносить папірець, що в тебе продукція чиста, і ти можеш її продавати.

- А вона від якоїсь контори, державної чи від адміністрації? 

- Від адміністрації ринку. Тобто ти платиш за своє офіційно місце, а потім ще доплачуєш за “чистоту продукції”.

ринок 2
Місце колишньої паркувальної зони розчищає техніка

- Ти застав момент, коли стали збиратися цей ринок закривати, коли там будувати щось хотіли? 

- Та ніби щось було, ще минулого та позаминулого року казали, що там якісь будинки хочуть будувати. Там же ще паркування за цим ринком, ось цю територію до чогось готують. Там щось обгородили, якийсь скверик маленький зробили, там, де зазвичай усі торгували. Наразі всі переходять на інший бік торгувати. Тітонька у спідниці приходить і 6 тисяч за місце дере.

- Це нові розцінки? 

- Ну так, приходить, не важливо хто ти, але шісточку будь добрий, давай. 

- А це вона ходить з Оболонського чи з Подільського району? 

- А там територія ділиться на частини - Оболонський та Подільський. Тобто два управління дмухають це місце, один одному через дорогу. МАФи, всі які стоять на ринку, це все їхня движуха. І вони віддають їх в оренду, якщо хочеш - бери.

Звідки така наполегливість у бажанні знести ринок

Як повідомляли оболонські пабліки, харківський забудовник планує замість ринку “Полісся” новий ЖК Liner на 3 секції, по 26 поверхів, на 626 квартир (1-2 кімнатні малої площі) та паркінгом лише на 244 паркомісця. І окрім усіляких порушень Державних будівельних норм тут проблема із землею, відсутній детальний план території, а згідно з Генпланом немає жодних будинків. 

На сайті компанії «СТРОЙ СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ» йдеться, що вона займається будівництвом в Харкові та Києві. 

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму зареєстрували у лютому 2020 року. Вона записана на мешканця селища міського типу Пісочин на Харківщині Єгора Масленнікова. І як повідомляють місцеві Telegram-канали, “куратором” харківського бізнесмена у Києві є заступник голови КМДА Петро Оленич, який, ймовірно, не дає цій історії закінчитися без потрібного результату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube