Підтоплення метро в Києві може бути пов’язано із будівництвом на Деміївській площі

Ірина Логуш

Затоплення, через яке закрили станції столичної підземки, могли з’явитися через появу нового ЖК.

Справжня причина аварії в метро Києва може бути пов’язана із тим, що забудовник ЖК «Рівердейл» порушив гідрогеологію річки Совка. За радянських часів цю водойму закрили в колектор й зараз вона з’єднується з річкою Либідь якраз поряд з метро. 

За словами колишнього заступника головного архітектора Києва, експерта у галузі містобудування Віктор Глеба, палі ЖК «Рівердейл» пробили водоносні горизонти річки Совка і стали причиною аварії тунелю метрополітену. Це призвело до того, що вода пішла в ґрунт і знайшла «слабке місце»

«В задумах будівельної компанії, по домовленості з метрополітеном, використати ремонт метро для реалізації гідротехнічної частини проекту Архіматики по створенню нового профілю річки Совка», - вважає Віктор Глеба.

Експерт у галузі містобудування заявив, що директор київського метрополітену Віктор Брагінський «погодив будівництво і Оушен моллу на стиках підземного тунелю метро та гідротехнічних «замків».

На підтвердження цих слів на сайті забудовника йдеться про те, що мешканців ЖК «Рівердейл» біля метро «Деміївська» буде радувати річка Совка. Її планують вивести на поверхню.

З ким пов’язане будівництво

Новий житловий комплекс з’явиться на території колишнього заводу «Київгума» на Деміївці. Заради цього на цій території зруйнували 120-річну споруду – казенний винний склад. 

«Справжньою окрасою заводу стала брама, зведена для Казенного винного складу архітектором В. Ніколаєвим. Брама являє собою цегляну арку на 3/4 окружності з хрещатими пілонами й потужним завершенням у вигляді тупого щипця», - писав у жовтні минулого року києвознавець Антон Короб. Він зазначив, що будівлі потрапили до списку пам’яток, але це не вберегло їх від зносу. 

Perfect group входить до сфери впливу нардепа Дмитра Ісаєнка. У березні цього року його помітили на засіданні парламентського комітету у мерчі із назвою цієї групи. Хоча офіційно нардеп спростовує своє відношення до будівельного бізнесу.

Нагадаємо, що НАБУ та САП повідомили про підозру Ісаєнку. За даними слідства, він міг домовитися з керівництвом «Держбудкомбінат» про ділянку на 8 гектарів на Лівому березі Києва. Нагадаємо, що Дмитро Ісаєнко у 2006-2007 роках був директором департаменту будівництва та відчуження фондів міністерства оборони України. 

«Ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія», – повідомляла пресслужба НАБУ

Підозра – це ще не вирок суду. Тому на плани будівництва це не вплинуло. Згідно з офіційною інформацією на сайті забудовника, ЖК «Riverdale» мають добудувати у третьому кварталі 2024 року. В комплексі має бути 2 тис. 834 квартири, а загальна площа всього ЖК має скласти 99 тис. 539 м кв.

 

Хоча дозвіл на будівельні роботи надавали для будівництва спортивно-розважального і торгівельного комплексу. А найбільша ділянка на 8.6205 га має цільове призначення - для розміщення та діяльності підрозділів ДСНС. Хоча по факту там будується житловий комплекс.

Інформатор писав, що на 18 гектарах зеленої зони у Києві будують ЖК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you