Кому знеструмлення - не проблема: у Києві вже 650 будинків встановили генератори та сонячні панелі

Богдан Пономаренко

Таке додаткове обладнання дозволяє працювати ліфтам, що актуально для висотних ЖК, а також підкачує воду та опалення на висотні поверхи, ми зібрали декілька історій, щоб розповісти про переваги енергонезалежних рішень

Вже 650 будинків у Києві встановили автономне енергоефективне обладнання, чи альтернативні джерела живлення, чи працюють над цим. Допомогу надає КМДА - існує міська програма для ОСББ та ЖБК, причому роль міста полягає у компенсації 75% від вартості обладнання. Сам механізм компенсації працює ще від початку повномасштабного вторгнення.

Про це розповів міський голова Віталій Кличко в ефірі муніципального телеканалу "Київ". За його словами, програма в цілому довела свою ефективність.

"Сьогодні в Києві діють програми для ОСББ та ЖБК, що дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання. Цей механізм працює від початку повномасштабного вторгнення. На цей час у столиці вже втілили понад 670 таких проєктів і продовжують їх впроваджувати", - зробив заяву міський голова столиці.

Цікаво, що розповідають про досвід встановлення такого обладнання самі кияни. Журналістка, авторка в сфері місцевого самоврядування Леся Падалка написала у Facebook, що у її 25-поверховому будинку вже встановлений генератор, який забезпечує роботу насосів та ліфтів.

"Насоси - це опалення всім (бо котельня на даху, без насосів тепло не йде нікуди), і вода (міського тиску вистачає лише на перший контур, до 12-13 поверху). Це варто було робити навіть заради лише працюючого ліфта, який автоматично переходить на живлення від генератора. Це просто щастя в будинку, де в кожній квартирі є діти або собаки (цим категоріям потрібно регулярно гуляти). І де електричні плити, тому споживання доставок їжі зростає кратно під час відключень", - розповідає журналістка у Facebook.

Ще один приклад такого обладнання наводить депутат Київради Михайло Іщенко. ОСББ будинку що на вул. Градинській, 11 (Деснянський район) за програмою встановило сонячну станцію. Тепер, каже Іщенко, мешканці мають воду і тепло під час знеструмлень, причому власного виробництва - і без шкідливих викидів, як у випадку з генератором, до того ж, значно дешевше, адже сонячні батареї не потребують пального.

А киянка Світлана Божко передає враження маленької онуки від генератора, що днями встановили в будинку, де та мешкає з батьками. Дівчинка каже: тепер, навіть коли немає світла, завжди є вода - а раніше до 24 поверху вона взагалі не піднімалася.

"Генератор дійсно купили мешканці багатоквартирного будинку. Воду він ще може підкачати на верхні поверхи, а от ліфти не тягне. У київських дітей - свій досвід війни", - пише пані Світлана.

Цікаво, що у оголошеннях про продаж квартир також почали зазначати деталі про встановлення енергонезалежного обладнання в будинках. Щоправда, оцінювати, чи здорожчує це нерухомість, поки рано - втім, працюючі ліфти та можливість використовувати інші блага цивілізації є непоганим аргументом звернути увагу на оголошення.

У Києві чиновники проведуть перевірку бізнесів, що використовують генератори

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що у Києві Держпродспоживслужба планує провести моніторинг бізнесу, та перевірити генератори. Вона вже створила 10 мобільних груп, які щоденно проводять рейди у всіх районах міста і моніторять роботу підприємців. Попри те, що в Україні діє мораторій на планові перевірки, у столиці їх повернули.

Також ми писали про те, як працюють столичні ТРЦ за відсутності світла. Виявилося, що більшість з них вже має генератори, тож для відвідувачів немає жодних обмежень. Втім, частина все ще відмикає геть усе освітлення - куди не варто йти в момент, коли відмикатимуть світло, читайте у публікації Інформатора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you