У Києві вигадали схему із голубником, щоб побудувати ЖК, його вимагають знести

Читать на русском

Приватне товариство незаконно зареєструвало за собою право власності на голубник

Читать на русском
Нерухомість
Голубник як привід заволодіти комунальною землею вартістю понад 20 мільйонів гривень – прокуратура через суд вимагає знести «нерухомість»

Приватне товариство незаконно зареєструвало за собою право власності на голубник

Господарський суд Києва просять знести об'єкт самочинного будівництва. Мова йде про голубник, зведений як привід заволодіти комунальною землею вартістю понад 20 мільйонів гривень. Про це повідомили 29 квітня у столичній прокуратурі. 

За даними слідства, приватне товариство незаконно зареєструвало за собою право власності на голубник, намагаючись таким чином, як власник «нерухомості» площею 20 квадратних метрів, отримати у позаконкурентний спосіб комунальну земельну ділянку площею 5 тисяч квадратних метрів, на якій він знаходиться. Надалі ділянку вартістю понад 20 мільйонів гривень товариство планувало використовувати для будівництва багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Використовуючи факт реєстрації права власності на голубник, товариство ініціювало формування та реєстрацію земельної ділянки у Державному земельному кадастрі. Це є одним з етапів отримання землі. Господарським судом Києва за позовом окружної прокуратури відкрито провадження у справі.

Власника об'єкта культурної спадщини - «Будівлі лазень купця Михайла Бубнова» вимагають укласти охоронний договір

Власника будівлі просять укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – «Будівлю лазень купця Михайла Бубнова, в якій у 1894-1902 роках розміщувалась єврейська молитовня», а також привести його до належного стану. Ця будівля знаходиться по вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 у Подільському районі. Історія будинку сягає початку ХІХ століття, коли після пожежі на Подолі цю ділянку в 1822 році отримав купець 3-ї гільдії Михайло Бубнов та збудував на ній Садибу, в якій розташовувались громадські лазні. Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей об’єкт має беззаперечну культурну цінність.

Проте, власник будівлі ухиляється від укладення охоронного договору, що фактично позбавляє об’єкт культурної спадщини гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством. Мало того, на даний час будинок перебуває в аварійному стані, а власник здійснює демонтаж даху. За таких обставин Подільська окружна прокуратура Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, а також із зобов’язанням привести до належного стану вказаний будинок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.