Спробуйте замалювати: попри заборону Київради, у столиці створили мурал із Залужним

Читать на русском

Час від початку роботи до її завершення склав лише 13 годин, відтак, художник Євгеній Кучер та керівники проєкту, серед яких відома мисткиня-муралістка Євгенія Фуллен, отримали відзнаки від Книги рекордів України

Читать на русском
У Києві створили мурал із зображенням Валерія Залужного
Митці позують із свідоцтвами від Книги рекордів України на фоні своєї роботи. Фото: Facebook Євгенії Фуллен

Час від початку роботи до її завершення склав лише 13 годин, відтак, художник Євгеній Кучер та керівники проєкту, серед яких відома мисткиня-муралістка Євгенія Фуллен, отримали відзнаки від Книги рекордів України

У Києві створили мурал із зображенням Валерія Залужного. У його автора, Євгенія Кучера, пішло на всю роботу лише 13 годин - при загальній площі в 120 кв.м це вражаюча швидкість. Зазначимо, що у столиці все ще діє заборона на створення муралів - відтак, цей шедевр також було створено в обхід офіційних процедур узгодження зі спеціальною комісією Київради.

Про створення стінопису із зображенням колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного повідомила на своїй сторінці у Facebook відома художниця, керівниця проєкту Євгенія Фуллен. Вона зазначила, що співкерівником разом з нею був Георгій Козлов (автор муралу на честь загиблого військового Олександра Хміля на Подолі, вул. Ярославська, 21), а безпосереднім виконавцем - Євгеній "Самий Кучерявий" Кучер, який вже потрапляв у об'єктив Інформатора з муралом Михайлові Грушевському (вул. Михайла Котельникова, 51).

Євгеній "Самий Кучерявий" Кучер позує на фоні власного творіння
Євгеній "Самий Кучерявий" Кучер позує на фоні власного творіння

Власне, там саме, на Котельникова, розміщено і нинішню роботу. Площа муралу - 120 кв.м, а час, протягом якого Євгеній Кучер створював стінопис, склав 13 годин. Цей рекорд вже відзначила Книга рекордів України, вручивши відповідний сертифікат усій команді муралістів прямо під їхнім творінням.

"Валерій Залужний для мене особисто є символом незламності українського духу. Попри надскладні часи та війну, він надихає та мотивує своїм характером та вірою в Україну. Вклад Залужного у збереження і розвиток культури більший, ніж ми усвідомлюємо у теперішньому моменті", - зазначила Євгенія Фуллен у своєму Facebook.

Варто зазначити, що у Києві все ще діє тимчасова заборона на створення нових стінописів. Її ввела Київська міськрада 23 листопада через декілька гучних історій з муралами. Зокрема, каталізатором невдоволення стала сама Євгенія Фуллен, точніше, її робота на стіні будинку з охоронним статусом на вул. Січових Стрільців, 31 у Шевченківському районі столиці.

У середині березня постійна комісія Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини підтримала проєкт рішення про створення спецкомісії, у яку мають увійти депутати Київради, представники КМДА, мистецтвознавці, мовознавці, краєзнавці, фахівці з архітектури та охорони культурних пам'яток. Саме вона буде затверджувати проєкти муралів та їхні локації. Втім, цю комісію ще не створено.

Мурал із Грушевським також створили без узгоджень: чи потрібні Києву єдині правила?

Нагадаємо, Інформатор і собі долучився до дискусії, пов'язаної зі створенням муралів у Києві. Ми розпитали відомих київських митців, причетних до створення муралів: чи обмежуватиме творчість наявність подібних правил, і чи так вже необхідні узгодження.

Також ми розповідали про той самий мурал із Грушевським, який створили наприкінці березня у Святошинському районі. Його особливістю, так само як і у випадку з Залужним, є створення вже після ембарго від Київради на будь-які мурали. Варто зазначити, що сама особистість на муралі вже є певним викликом: "а спробуйте-но зафарбувати Грушевського!" - тепер так само відбудеться і з Залужним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.