Останній аргумент: петиція до Кличка з закликом врятувати Китаїв набрала необхідні для розгляду голоси

Читать на русском

Суди, що тривали у 2023-2024 роках, залишили за забудовником право здійснювати діяльність на землі, що її виділила Київрада близько 20 років тому, а відтак, кияни сподіваються на диво, звертаючись до міської влади

Читать на русском
Кияни просять врятувати Китаїв у петиції на сайті КМДА
У Китаєві знаходиться археологічний комплекс, який є пам'яткою історії під назвою "Китаївське городище і курганний могильник"

Суди, що тривали у 2023-2024 роках, залишили за забудовником право здійснювати діяльність на землі, що її виділила Київрада близько 20 років тому, а відтак, кияни сподіваються на диво, звертаючись до міської влади

На сайті Київради набрала необхідну кількість голосів петиція з вимогою зберегти від забудови Китаївський археологічний комплекс. Кияни просять не продовжувати оренду землі для забудовника, який хоче зводити житло у пам’ятці національного значення. Причому пропонують цікаве рішення - розширити межі Національного парку "Голосіївський" на територію Китаєва.

Петицію було зареєстровано ще у середині квітня, і наразі вона вже набрала необхідні голоси, перевищивши потрібну для розгляду міською владою кількість одразу на 2,5 тисячі підписів. Відтак, у статусі відозви значиться, що вона знаходиться "на розгляді", а Віталій Кличко вже доручив розглянути її своїм заступникам - Петрові Оленичу, Володимиру Прокопіву та іншим.

Авторка петиції, Марина Коваленко, нагадує, що землі історико-культурного призначення в урочищі Китаїв було вилучено з державної власності за часів керування столицею попередниками Кличка - Олександром Омельченком та Леонідом Черновецьким. Тоді ж було передано в оренду під забудову і землі Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України в урочищах Самбурки та Болгарське.

"Свій ціннісний вибір, зберегти ці території, робили активісти-захисники Китаєва: археологи, екологи, історики, протягом останніх 50 років. Саме тому урочища Китаїв, Самбурки та Болгарське увійшли свого часу до переліку територій, на основі яких має створюватись НПП "Голосіївський". Всі ці урочища безпосередньо межують з парком та є єдиною віссю історико-культурного розвитку цієї території", - зазначила Марина Коваленко у відозві.

Авторка пропонує розширити межі Національного природного парку "Голосіївський" на територію Китаївського археологічного комплексу, включно з урочищами Самбурки та Болгарське. Це цікаве рішення, втім, поки малоймовірно, що його реалізують - у лютому забудовник, компанія, пов'язана з колишнім нардепом Віктором Пилипишиним ("ПАТ "Київська овочева фабрика") захистила своє право забудовувати пам'ятку в суді.

 Зрештою суд залишив землі забудовникові - подробиці справи

Нагадаємо, спроби врятувати через суди археологічну пам'ятку в урочищі Китаєво почалися 2023 року. Вже у січні нинішнього року почалися тривалі засідання - вони стосувалися подій 20-річної давнини (саме 2004-го Київрада передала 4 га землі компанії "Київська овочева фабрика" в оренду на 15 років. Згодом орендні строки було ще продовжено. До цієї землі додавалася інша - загалом нині йдеться про майже 60 га, які сцонцентрував у своїх руках забудовник.

А у лютому 2024-го Госпсуд Києва залишив цінні землі компанії "Київська овочева фабрика", на яких розташована пам’ятка археології національного значення "Китаївське городище та курганний могильник". Мова йде про 4 га землі ділянки, яка має охоронятися законом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.