Кличка просять забрати у російського банку гуртожиток, який намагалися продати разом із людьми

Читать на русском

Націоналізований Промінвестбанк намагався продати гуртожиток на проспекті Оболонському, 34-В як цілим будинком, так і окремими квартирами, але кияни вимагають від Київради забрати споруду у комунальну власність.

Читать на русском
Кличко, нерухомість, банк
Зареєстрована петиція щодо гуртожитку

Націоналізований Промінвестбанк намагався продати гуртожиток на проспекті Оболонському, 34-В як цілим будинком, так і окремими квартирами, але кияни вимагають від Київради забрати споруду у комунальну власність.

У 1980-х Київрада дозволила державному «Будбанку СРСР» використати деякі поверхи у будинку як сімейний гуртожиток для працівників. Банк змінював назви, поки в 1992 році не став Промінвестбанком, якому Фонд держмайна у 1996 році продав будинок як нежитлову нерухомість. У лютому 2022 року стало відомо, що Промінвестбанк вирішив продати будинок на проспекті Оболонському, 34-В разом із мешканцями за 2,3 млн доларів. Коли це не вдалося, гуртожиток намагалися продати по квартирах. Щоб припините таке знущання з людей мера Києва Віталія Кличка просять у петиції від 29 квітня 2024 року забрати споруду у комунальну власність. 

Через те, що будинок у приватній власності, його мешканці не можуть приватизувати свої кімнати. Крім цього, за комірне вони сплачували 5-кратним тарифом. 

«З 2018 року Банк розпочав свою війну проти мешканців гуртожитку з метою отримання доходу, шляхом встановлення незаконних тарифів на комунальні послуги», - написав автор петиції Олексій Шевчук.

Він розповів, що за неодноразовими зверненнями мешканців гуртожитку, Головне управління Держпродспоживслужби намагалось перевірити тарифи, але банк не дав цього зробити. За це фінустанову у 2019 році оштрафували на 3 тис. 400 грн. 

«Представники Промінвестбанку, станом на теперішній час, продовжують намагатись продати гуртожиток разом з мешканцями, які в ньому живуть. Спочатку будівля продавалась як один об’єкт, а наразі розділена і продається на аукціонах, як окремі приміщення», - йдеться у тексті петиції.

Будинок разом із мешканцями намагалися продати.
Будинок разом із мешканцями намагалися продати.

 

Кличка просять звернутися до ВР, Кабміну та президента, щоб зупинити продаж будинку, зробити гуртожиток комунальною власністю та звернутися до поліції.

На момент підготовки матеріалу петицію підтримали 299 киян. Для того, щоб отримати відповідь від мера столиці потрібно зібрати 6 тисяч голосів.

Що відомо про гуртожиток

У 80-х виконком Київради дозволив державному «Будбанку СРСР» використати деякі поверхи будинку на тоді ще вулиці Корнійчука, 34в (зараз це проспект Оболонський, 34-В – ред.) як сімейний гуртожиток для працівників. А також дозволив там селитися слухачам курсів підвищення кваліфікації. Про це писав сайт нерухомості Domik

Киян просять підтримати петицію, щоб будинок передали у комунальну власність.
Киян просять підтримати петицію, щоб будинок передали у комунальну власність.

Наприкінці 1980-х на основі «Будбанку» було створено низку фінансових установ, серед яких «Промбудбанк». Співробітники останнього також селилися до цього гуртожитку. Останнє перетворення відбулося 1992 року, коли наступником «Промбудбанку» в Україні став «Промінвестбанк». Через чотири роки - у 1996-му він купив будинок на Оболонському проспекті, 34в у Фонду державного майна.

Перша згадка, що дев’ятиповерхівку продають, з’явилася на початку лютого 2022 року. Тоді для споруди намагалися знайти нового власника за 2,3 млн доларів (на той час це було приблизно 57,5 млн грн).

Вперше про продаж банком гуртожитку стало відомо у 2023 році. Скрін посту
Вперше про продаж банком гуртожитку стало відомо у 2022 році. Скрін посту - 

Shevchuk Oleksiy

 

Будинок продавали разом із мешканцями. Чому? Тому що банк, нібито просив мешканців висилитися й для цього підвищив тариф за квадратні метри. Люди не пішли, тому будинок виставили на продаж разом з угодами про оренду. Київрада тільки розводила руками, тому що будинок – це приватна власність.

Однак це мало змінитися після початку повномасштабного вторгнення, тому що банк-власник гуртожитку належав російській державній корпорації ВЕБ («Внешэкономбанк»). Нагадаємо, що 25 лютого 2022 року Національний банк виступив із заявою, що банки держави-агресора більше не працюватимуть в Україні. Тоді ліцензії лишився «Промінвестбанк». Згодом, Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про націоналізацію «Промінвестбанку» та конфіскацію його майна.

У Білій Церкві на Київщині виставили на продаж відділення банку

Націоналізований «Промінвестбанк», який НБУ позбавив ліцензії, намагався продати відділення. Стартова ціна цієї нерухомості – 21 млн 420 тис. 854 грн. Площа будівлі складає 3 тис. 504,6 квадратного метра. 

Поруч з колишнім центральним відділенням банку у Білій Церкві знаходиться Білоцерківський фаховий медичний коледж.

Інформатор писав, що 5 млрд грн отримали від продажу активів колишніх «дочок» росбанків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.