Зухвале і цинічне самоуправство: У КМДА роблять широкі очі з приводу знесення Садиби Зеленських

Київська влада робить вигляд, що не знала про заплановане знесення історичної 134-річної будівлі в центрі Києва, а поліція намагається розслідувати справу, зокрема, вилучивши обладнання в компанії, що зносила Садибу

Знесення історичної будівлі у центрі Києва
У КМДА відреагували на знесення будівлі, зазначивши, що воно було незаконним

З'являється офіційна реакція на знесення історичної Садиби Зеленських у центрі міста. У КМДА кажуть, що знесення було незаконним. Поліція Києва заявила про дослідження обставин знесення споруди в рамках кримінального провадження. Також правоохоронці вилучили техніку, за допомогою якої проводився демонтаж. Але депутати Київради, що опікуються охороною пам'яток, переконані: правоохоронці є одним із рушіїв схеми з незаконними знесеннями будинків.

У КМДА роблять широкі очі

У повідомленні, що було опубліковане на сайті КМДА, йдеться про те, що знесення проходило несанкціоновано. Зазначається, що керівництво Департаменту охорони культурної спадщини, представники інших структурних підрозділів КМДА та громадських організацій оперативно прибули на місце, як тільки отримали інформацію про руйнування садиби.

"Шокуюча ситуація! Те, що наразі відбувається – зухвале та цинічне самоуправство! Міська влада та Департамент охорони культурної спадщини обурені ситуацією, що сталася. Вважаємо, що правоохоронні органи мають надати свою оцінку та притягнути винних до відповідальності", – зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

За її словами, днями громадська організація "Спадщина. Київ" подала до Департаменту пакет доопрацьованої облікової документації щодо присвоєння Садибі Зеленських статусу пам'ятки. Цей крок є частиною плану дій щодо реалізації петиції "Зберегти історичну садибу Зеленських". Ініціативу раніше підтримав міський голова Віталій Кличко, йдеться у повідомленні КМДА.

Поліція вилучає техніку

Про кримінальне провадження та реагування на заяву з боку пам'яткоохоронців розповіла поліція Києва у дописі на Facebook. Так, правоохоронці зазначили, що вже проводять слідчі дії у межах кримінального провадження. Воно розслідується за ч.2 ст.298 КК України (умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини).

"Наразі правоохоронці проводять першочергові слідчі дії. Техніка, за допомогою якої здійснювалися роботи по зносу будівлі вилучена. Вирішується питання щодо її арешту", - зазначили у поліції Києва.

Втім, роль самих поліцейських у цій історії ще треба буде дослідити: судячи з відео, що оприлюднили пам'яткоохоронці, слідчо-оперативна група, яка першою прибула на місце ввечері у п'ятницю, діяла мляво. Так, судячи з відео, поліцейські навіть не одразу перевірили документи в представників забудовника, що ховалися за зеленим парканом.

"Поліція і КМДА - частини схеми"

"Поліція - частина цієї схеми. Вона чудово в курсі про цю садибу в спроби її знесення. Бо кількість разів, коли доводилося шукати телефони керівників, щоб патруль бодай приїхав, безкінечна. Вчора поліція приїхала, глянула і поїхала", - написала у Facebook депутатка Київради Ксенія Семенова.

Вона також зазначила, що задачею поліції є запобігання злочину, а не вичікування, доки він станеться, з подальшою "імітацією бурхливої діяльності". А у столиці, нагадує Семенова, є ще десятки історичних будівель, що опинилися під загрозою знесення - про них відомо і КМДА, і поліції.

"Реакцію більшості Київради і мера я знаю – поржати в кулуарах з невдах-маргіналів, які чогось вважають, що культурна спадщина має цінність для України", - додала Семенова.

Як сталося, що будівельники знесли садибу Зеленських

Нагадаємо, Інформатор писав, що спроба захисту громадою Києва ще однієї історичної будівлі кінця ХІХ ст. зазнала поразки. Ввечері 19 липня будівельники знесли Садибу Зеленських 1890 року побудови у середмісті столиці. Це відома будівля, про неї не раз писав Інформатор та інші ЗМІ, пам'яткоохоронці не раз мітингували з вимогою надати їй охоронний статус, створювали петиції - а зважаючи на назву, зверталися по захист навіть до президента. Жоден з цих заходів не був результативним: садиби на вул. Кониського, 22 не стало.

Також ми писали, що про захист садиби Зеленських від забудовника просили навіть українського президента Володимира Зеленського. А пам'яткоохоронці ще й закликали киян та всіх небайдужих звернутися до голови держави, щоб увагу на знищення споруд у столиці звернули на найвищому рівні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube