Інформатор Київ

ЖИТТЯ

У Києві в найстарішому лісництві відкрили Музей лісу: де і як працює

Напередодні Дня працівника лісового господарства у найстарішому Броварському лісництві Києва відкрили Музей лісу. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на КМДА.

У музеї можна побачити, як зароджувалася та змінювалася лісова галузь нашого міста впродовж багатьох десятиліть. Тут є старовинні документи та інструменти, раритетні фотографії та елементи спецодягу. А найголовніше – у цьому музеї можна відчути дух лісництва і зустріти людей, котрі віддані своїй справі.

Ідея створення Музею лісу виникла під час ремонту на території Броварського лісництва, яке входить до складу КП «Дарницьке лісопаркове господарство». Тоді працівники знайшли документи, датовані 19-20 століттями, зокрема, «Протокол про порушення», складений 1879 року, а також лист 1914 року про нагороду золотою медаллю «казенного лісового обʼїзника Івана Волкова».

Ці та інші документи, пов’язані з розвитком Броварського лісництва, лягли в основу експозиції разом зі знайденими старими фотографіями та інструментами. Одним із найдавніших експонатів музею став так званий «меч Колесова» 1883 року – знаряддя праці, аналоги якого досі використовують для посадки сіянців і саджанців лісових культур.

Як зазначив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний, відкриваючи Музей лісу, місто віддає шану та висловлює подяку всім поколінням працівників лісового господарства Києва.

«Після початку повномасштабного вторгнення ми особливо відчули, яким важливим для міста є ліс. Це не тільки наші «зелені легені», але і надійний природний захист від агресора, який мріяв похапцем взяти столицю. Нагадаю також, що з перших днів повномасштабного вторгнення працівники наших лісопаркових господарств активно допомагали ЗСУ, надаючи матеріали для будівництва фортифікаційних споруд та деревину для обігріву блокпостів і місць дислокації наших військ», – зазначив Олександр Возний.

Нагадаємо, що у власності територіальної громади Києва перебувають три комунальні підприємства, які відповідають за розвиток лісової галузі: КП «Дарницьке лісопаркове господарство», КП «Святошинське лісопаркове господарство» та КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа». Загальна площа земель, підпорядкованих столичним лісопарковим господарствам у межах міста, становить понад 31 тисячу га, що фактично складає 37 відсотків площі Києва.

Музей лісу працюватиме для відвідувачів один раз на тиждень – щосереди.

Вхід до музею є безкоштовним.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: 044-592-10-69.

Всі новини про музеї, виставки та події в рубриці — Куди піти в Києві.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Варвара Грекова

Нагору