Інформатор Київ

ПРЕС-РЕЛІЗИ

Чи можна відновити зір з мінус 3

Мінус 3 (три) – дуже поширена патологія зору серед населення. Поставити такий діагноз може офтальмологічна клініка в Києві. Звичайно, хочеться повністю повернутися до стовідсоткового зору і більше не використовувати окуляри або контактні лінзи. Однак, чи можна це зробити? Давайте розбиратися.

Чому мати мінус 3 погано, і як це позначається на житті

Блізорукість (міопія) – це розлад зору, у якому в людини виникають труднощі з чітким баченням об’єктів з відривом, тоді як близькі об’єкти видно ясно. При короткозорості зображення фокусується перед сітківкою ока, а чи не на ній. Найчастіше це пов’язано з неправильною формою рогівки або через надмірну оптичну силу рогівки та/або кришталика.

Діоптрія – 3 (мінус три) означає, що у вас помірний ступінь короткозорості. Ось кілька причин, як це може впливати на ваше життя:

  1. Блізорукість робить предмети далеко нечіткими і розпливчастими. Ви можете мати труднощі при читанні дорожніх знаків, спостереженні за об’єктами на відстані або за участі в активностях, які потребують гарного далекого зору, наприклад, заняття спортом або походи в кіно.
  2. Залежність від окулярів або контактних лінз. Люди з поганим зором змушені постійно вдаватися до засобів корекції.
  3. Обмеження у виборі способу життя. Наприклад, якщо ви граєте у командні спортивні ігри, незручно грати без корекції, оскільки вам важко бачити інших гравців чи м’яч. При цьому грати в окулярах може бути травмонебезпечним.
  4. Підвищене навантаження на очі. При короткозорості очі часто напружуються при фокусуванні на об’єктах на близькій відстані. Це може призводити до втоми очей, головних болів та труднощів при тривалому читанні, роботі за комп’ютером.
  5. Ризик ускладнень. У довгостроковій перспективі помірна короткозорість може спричинити ризик подальшого падіння зору або розвитку інших ускладнень.

Важливо зазначити, що кожна людина може по-різному сприймати свою короткозорість, і її вплив на життя може відрізнятися.

Як відновити зір з мінус 3: чи це можливо

На жаль, відновити зір за допомогою вправ, процедур чи медичного лікування неможливо. Досягти стовідсоткового зору можна лише у двох випадках: за допомогою окулярів/контактних лінз або після хірургічного втручання. Найчастіше це лазерна корекція зору.

Що робити при мінус 3: використання лінз або окулярів або відновлення зору

Вибір залежить виключно від людини. Для когось окуляри чи контактні лінзи не є проблемою. Інші ж відчувають дискомфорт, тому обирають відновлення зору лазерною корекцією. Кожен випадок індивідуальний.

Зазначимо, що робити лазерну корекцію зору можна не всім. Є невелика низка протипоказань. Обмеження стосуються контактних лінз. Правильно підібрані окуляри можна носити всім – дітям, дорослим та людям похилого віку.

Лазерна корекція при мінус 3: що це таке і як це працює

Лазерна корекція зору при міопії – це хірургічна процедура, яка використовує лазерний вплив на рогівку ока для зміни її форми та покращення фокусування. Офтальмологи можуть використовувати кілька методів лазерної корекції – залежно від індивідуального випадку пацієнта.

Процедура проходить у кілька етапів:

  • попередня консультація з офтальмологом OCHI CLINIC;
  • безпосередньо лазерна корекція (зазвичай займає близько півгодини на обидва ока);
  •  відновлювальний період (зазвичай 24 години).

Після зміни форми рогівки зір відновлюється, здебільшого до 100 відсотків. Пацієнту більше не потрібно вдаватися до звичних методів — носіння лінз чи окулярів. Ризики ускладнень мінімальні.

Висновки

Відновити зір з мінус 3 можна за допомогою окулярів або лазерної корекції. Вибір лікування залежить від індивідуальних особливостей чи переваг пацієнта. Також дуже важливо проконсультуватися з хорошим офтальмологом, щоб отримати всі необхідні рекомендації.

Звертайтеся до окуліста в OCHI CLINIC. На вас чекають кваліфіковані лікарі та новітнє обладнання. Для запису на консультацію або при виникненні запитань телефонуйте за номером 0 800 333 707 або пишіть на email info@ochiclinic.com.ua. Клініка знаходиться у м. Київ, за адресою: вул. Митрополита Василя Липківського 16В.

Нагору