Інформатор Київ

ГРОШІ

Завищував вартість робіт: у Києві судитимуть керівника КП за розтрату 35 млн на будівництві Подільського мосту

Через розтрату понад 35 млн грн на будівництві Подільського мосту судитимуть керівника столичного КП. Експертна комісія зафіксувала, що будівельні роботи були оплачені, але документально не підтверджені.

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний відносно директора КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» за фактом службової недбалості під час будівництва Подільського мостового переходу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прокуратуру Києва.

Як розповіли в прокуратурі, між КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та генпідрядником укладений договір щодо виконання робіт по об’єкту: «Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві».

На виконання цього договору, у листопаді 2019 року генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання – посилених контейнерів, що забезпечують безпечний демонтаж/монтаж металоконструкцій облаштування арки на Подільському мосту.

Відповідно до висновку комплексної судової будівельно-технічної експертизи будівельні роботи на суму понад 32 млн гривень документально не підтверджується, проте були оплачені комунальним підприємством.

Крім того, керівник КП та генпідрядник підписали акти приймання виконаних будівельних робіт, до яких були внесені відомості про необґрунтоване завищення витрат на монтаж балок автопроїзду. Експерти встановили завищення вартості вказаних робіт на понад 3 млн грн.

Раніше за вказаними вище фактами до суду скеровано обвинувальні акти відносно генпідрядника за ч. 5 ст. 191 КК України та двох субпідрядників, якими в межах слідства відшкодовано збитки на суму 3 млн грн.

Досудове розслідування інших фактів незаконного використання коштів під час будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві триває.

Всі новини про ДТП та інші порушення законів читайте в розділі — ТРЕШ.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Нагору