Інформатор Київ

ВІЙНА

Не на часі: КМДА передумала замовляти нагородні годинники за 5 млн грн, бо є більш актуальні потреби

Після скандалу з забезпеченням шкільних укриттів у Дніпровському районі Києва, для якого з районної держадміністрації витратили мільйони гривень бюджетних коштів на сковорідки, кухонні комбайни і навіть музичні інструменти, влада стала ретельно фільтрувати всі свої закупівлі. Під скасування потрапили навіть нагородні годинники.

Апарат Київської міської державної адміністрації не закуповуватиме нагородні годинники. Рішення відмінити цю закупівлю та спрямувати заплановані гроші на забезпечення сил безпеки та оборони прийняли, як повідомили 21 липня в КМДА,  ще на початку поточного місяця. Проте скасувати торги міська влада зможе лише після того, як Антимонопольний комітет завершить розгляд оскаржень процедури з боку учасників. Про це повідомив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний, передає Інформатор.

З чого все почалось

У п’ятницю, 21 липня, в мережі почали ширитись новини про те, що КМДА закуповує нагородні годинники на 5 мільйонів гривень. Так, як пише видання “Наші гроші”, Апарат виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) 5 липня оголосив намір укласти договір на придбання іменних годинників Київського міського голови на 5,04 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Як пояснила це влада

«Ми мали придбати годинники ще на початку року. У процесі щодо процедури закупівлі надійшло кілька скарг від учасників торгів, які певний період розглядалися. За цей час керівництво міста прийняло рішення, що наразі така закупівля не є доцільною. І ми почали готувати документи для відміни закупівлі ще на початку липня. Але, щоб завершити скасування торгів, ми процедурно маємо дочекатися, аби Антимонопольний комітет розглянув скарги. Після їх розгляду ми зможемо завершити процедуру скасування торгів», – розповів Дмитро Загуменний.

Він додав, що гроші планують перенаправити на забезпечення сил безпеки та оборони. Це рішення буде представлене на розгляд депутатів Київради одразу, як це стане можливим відповідно до всіх процедур.

Годинники вручають до нагород, якими місто відзначає військових, волонтерів, киян, які зробили великий внесок у розвиток міста тощо. В мерії відзначили, враховуючи більш актуальні потреби, кошти все ж вирішили на годинники не витрачати.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Нагору