Інформатор Київ

НОВИНИ

У Києві організатору хресних ходів РПЦ, який заперечував існування України як держави, повідомили про підозру

Мешканцю Київщини, який був організатором хресних походів РПЦ, повідомили про підозру у виправдовуванні, визнанні правомірною збройної агресії рф проти України (ч.ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну підозрюваний поширював на проросійському YouTube-каналі «Святая Русь» відеозаписи із висловлюваннями, що містили виправдовування збройної агресії рф проти України. Він визнавав правомірною тимчасову окупацію частини території України. Про це повідомили в прокуратурі Києва, передає Інформатор.

Ці відеозаписи були доступними для необмеженого кола глядачів. Крім того, 31 березня 2023 року, перебуваючи біля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, підозрюваний у якості «православного активіста» давав інтерв’ю представнику ЗМІ, під час якого просував проросійські погляди та виправдовував збройну агресію рф.

Також він відомий як один з організаторів хресних ходів в Україні, у ході яких прославляв РПЦ.

Висновками судової лінгвістичної експертизи підтверджено, що висловлювання підозрюваного в опублікованих матеріалах мають пропагандистський характер та спрямовані на виправдання, визнання правомірною збройної агресії рф проти України та тимчасової окупації частини або усієї території України.
За клопотанням прокурора підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 214 тис 720 грн.

Всі новини про ДТП та інші порушення законів читайте в розділі — ТРЕШ.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Нагору