Інформатор Київ

ЖИТТЯ

До чого призведе заборона евакуації автівок у Києві на період воєнного стану

Якщо заборонити евакуйовувати автівки на період воєнного стану, це призведе до колапсу в центральній частині міста.

Про це повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор, передає Інформатор.

Він нагадав, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 9092 від 10.03.2023 «Про внесення змін до статті 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони тимчасового затримання транспортних засобів інспекторами з паркування під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану».

«Порушники зможуть залишати транспортні засоби там, де вони захочуть – на смугах та зупинках громадського транспорту, велосипедних доріжках, пішохідних переходах тощо. При цьому, протягом перших 10 днів з моменту винесення постанови, сплатять штраф всього 50% від загальної суми –  340 гривень. І це буде дешевше, ніж паркуватися на паркувальних майданчиках», – зазначає Руслан Кандибор.

Він також зазначив, що у разі ухвалення цього законопроєкту,  місто не матиме можливості у разі надзвичайних ситуацій евакуйовувати транспортні засоби, які створюють перешкоди для спецтехніки, зокрема для карет швидкої допомоги, пожежних машин тощо. За словами Руслана Кандибора, з такою ситуацією місто зіштовхнулося в перші дні війни, коли до Центрального вокзалу був повністю заблокований під’їзд покинутими транспортними засобами, що унеможливлювало повноцінну евакуацію людей.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Нагору