У Києві з'явились Галицька площа та Берестейський проспект: які 30 вулиць теперь мають нові назви

У Києві з'явились Галицька площа та Берестейський проспект: які 30 вулиць теперь мають нові назви

Київрада перейменувала ще 31 вулицю, провулок, проспект та бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Зокрема, перейменували проспект Перемоги. Йому повернули історичну назву – проспект Берестейський. А площа Перемоги тепер називатиметься Галицькою.

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив після засідання Київської міської рад, передає Інформатор.

«У Києві триває процес дерусифікації. Ми позбавляємося радянських назв та символів, пов’язаних із країною агресором. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою росія намагається знищити Україну та українців. Ми повинні прибрати і забути старі радянські та російські назви назавжди. А натомість називати наші вулиці іменами наших героїв, зокрема, героїв сучасної російсько-української війни. Нашу культуру і нашу історію росії не вдасться вкрасти та знищити. Кияни вже пишаються новою назвою бульвару Дружби Народів, який тепер носить ім’я фундатора української армії Миколи Міхновського, а також новою назвою вулиці Московської, що стала вулицею Князів Острозьких», – наголосив Віталій Кличко.

Так, зокрема, сьогодні перейменували проспект Перемоги. Йому повернули історичну назву – проспект Берестейський. А площа Перемоги у Шевченківському районі тепер називається Галицькою (їй також повернули історичну назву). Провулок Мічуріна у Печерському районі перейменували на провулок Болсуновський, Брест-Литовське шосе у Святошинському районі на Берестейське шосе. Вулицю Петрівську у Шевченківському районі – на вулицю Вознесенський Яр.

У столиці вже перейменували 268 міських об’єктів. Так, у грудні Київрада дерусифікувала 32 міських об’єкти, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. У листопаді – 12 вулиць столиці. Наприкінці жовтня депутати підтримали перейменування понад 40 вулиць. На початку вересня – також близько 40 вулиць. Зокрема, і вулицю Московську у центрі міста перейменували на вулицю Князів Острозьких. А наприкінці серпня депутати ухвалили нові назви 95 київських вулиць, площ та провулків.

На наступному пленарному засіданні, за результатами електронного голосування киян перейменують ще низку столичних вулиць та скверів. Зокрема – іменами загиблих героїв України, які заплатили найвищу ціну за вільне майбутнє України. Також на наступному засіданні планують перейменувати одну з вулиць, яку мешканці Києва пропонують назвати ім’ям великого друга України — Вахтанга Кікабідзе.

Разом із тим, отримавши законні підстави – рішення Міністерства культури – у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Чкалову та у Маріїнському парку пам’ятник радянському воєначальнику Ватутіну. Очікує cтолиця і на рішення Мінкульту, яке нарешті дозволить прибрати і пам’ятник одному з військових Миколі Щорсу, що на бульварі Шевченко та площі Перемоги (тепер Галицька), на чому давно наполягають кияни.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.