Інформатор Київ

ЖИТТЯ

У Києві зросла кількість вибухів у квартирах: як безпечно користуватись пальниками

Під час відключень світла почала зростати кількість вибухів у квартирах. Одна з причин – неправильне використання газових пальників, призначених для застосування на відкритому повітрі.

Туристичні газові пальники не розраховані на тривале горіння та приготування їжі у великому посуді. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на ДСНС Києва.

Тривале горіння може призвести до перегріву та вибуху балона.

Великий посуд нагрівається та поширює тепло на балон, через що він може вибухнути.

Якщо ви все ж таки наважилися використати туристичний пальник вдома, дотримуйтесь цих правил, щоб не наробити біди:

  • Забезпечте вентиляцію у приміщенні, де використовується пальник. Наприклад, можна відкрити вікно на провітрювання.
  • Не залишайте газовий пальник без нагляду навіть на декілька хвилин. Полумʼя може згаснути внаслідок протягу або витоку рідини на конфорку.
  • Від’єднуйте балон від туристичної плитки після приготування. Зберігайте його в темному місці за кімнатної температури.
  • Не використовуйте пальник для тривалого приготування їжі. Тільки для підігріву води або порції їжі в невеликому посуді.
  • Якщо під час користування пальником ви ставите його на електричну плиту, перевірте, чи вона вимкнена. Приберіть пальник із плити, як тільки закінчили ним користуватись.
  • Не зберігайте балон на холодному балконі.

Всі новини на тему електроенергії та у Києві та країні за тегом – Відключення світла.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Варвара Грекова

Нагору