Інформатор Київ

ЖИТТЯ

У Києві загроза падіння бурульок: куди повідомляти про порушення у сфері благоустрою

Через перепади температур у Києві на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах спостерігається утворення великої кількості крижаних буруль.

Міська влада закликає перехожих бути обачними, оскільки падіння снігу або льоду з даху може призвести до тяжких наслідків, передає Інформатор.

Головне управління ДСНС України у м. Києві нагадує киянам, що не варто заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності – самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень із криги й снігу на дахах будинків. За можливості, слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.

Усі балансоутримувачі – обслуговуючі організації, власники, орендарі та приватні установи – зобов’язані слідкувати і вчасно прибирати бурулі з дахів і фасадів, які знаходяться на їхніх балансових територіях. У столиці працюють інспектори з благоустрою. За неочищені дахи, неприбраний сніг та інші невиконані роботи вносять приписи та складають протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП, що тягне за собою штрафи: для фізичних осіб – від 340 до 1360 грн, для посадових осіб та підприємців – від 850 до 1700 грн.

Нагадаємо, що комунальники цілодобово проводять протиожеледну обробку доріг та вулиць: залучено 192 одиниці техніки «Київавтодору», 21 одиниця техніки «зеленбудів» і керуючих компаній районів.

Повідомляти про порушення у сфері благоустрою можна до Контактного центру міста Києва: https://1551.gov.ua/.

Нагадаємо, минулоріч через падіння бурульки на голову чоловіка, його госпіталізували до лікарні. Швидку викликала поліція.

Іец даленко не перший випадок, коли люди травпирубаються снігом, що падає, з дахів або бурульками. Раніше ми писали, що 58-річна жінка постраждала через сніг і кригу, яка впала на неї з даху будинку. А ще, що на вулиці Прорізній на жінку з даху будинку впала купа снігу, що збила її ноги.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Нагору