Інформатор Київ

ЖИТТЯ

Ризик аварій: що небезпечно змивати в унітаз мешканцям багатоповерхівок

Щодня на міських мережах водовідведення працює 17 аварійно-ремонтних бригад, майже сотня працівників, які забезпечують оперативне усунення аварійних ситуацій на каналізаційних мережах міста. І вони завжди задіяні в усуненні аварій через недбалість мешканців багатоповерхівок.

Щоб зменшити кількість або взагалі уникнути аварійних випадків, ПрАТ «АК «Київводоканал» нагадує мешканцям багатоповерхівок Києва про перелік речей, які не можна викидати в унітаз. Передає Інформатор.

Робота внутрішньобудинкових каналізаційних мереж практично не залежить від відключень електроенергії. Система водовідведення у багатоквартирних будинках працює за гравітаційним принципом. Тобто все, що ви змиєте в унітаз, із ваших труб самопливом відправиться до каналізаційних колекторів, а далі – на каналізаційні насосні станції.

Разом із тим, у «Київводоканалі» наполегливо просять не викидати в каналізацію:

  • тверде побутове сміття,
  • залишки їжі,
  • вологі серветки,
  • засоби гігієни тощо.

Використання каналізації як смітника може привести до засмічення навіть за умов стабільного електропостачання. Щодня працівникам доводиться усувати близько 30 засмічень, що трапляються переважно через те, що споживачі використовують каналізацію не за призначенням.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Нагору