Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти

Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти

Пілотний проект трансформації бомбосхивща для дітей реалізували волонтери з благодійної організації «Б50». Локацією допомоги став заклад дошкільної освіти «Козачок» – найбільший дитсадок міста Буча. До війни тут навчалося 340 дітей.

Для повернення садка до роботи стояло завдання облаштувати укриття для дітей – перетворити 200 м2 темного підвалу з голими сірими стінами на місце фізичної й емоційної безпеки для малечі. Дирекція й батьки «Козачка» звернулися за допомогою до команди «Б50 Волонтери», яку знали як відновлювачів Ірпеня, Мощуна та Горенки. Про це Інформатору розповіли волонтери.

 «Б50 Волонтери» поставили собі мету – оздобити бомбосховище так, щоб воно викликало приємні асоціації у діток. Щоб перебуваючи тут вони відчували цікавість замість страху», – каже директор БО Денис Герасимов.

Над реалізацією проєкту волонтери працювали щовихідних упродовж майже місяця. Загалом до оздоблення бомбосховища причетні 27 волонтерів. Також команді вдалось самостійно залучити спонсорські кошти та партнерів.

За цей час спільнота «Б50 Волонтери» прибрала бомбосховище, підготувала стіни, організувала їх професійне фарбування, розмалювала стіни дитячими малюнками й облаштувала підлогу.

Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 1

Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 2

«Найбільш відповідальним етапом робіт стало розмальовування стін. Так на стінах з’явилися барвисті дитячі малюнки – посіпаки, кульки, галявина, підводний світ», – пояснила волонтерка-художниця проекту Поліна Коруц.

У результаті колишній підвал перетворився на яскраву й креативну територію дитячої безпеки з 5 функціональними зонами – відпочинку, розвитку, активності, гігієни й медичної допомогти. ЗДО «Козачок» уже повернувся до роботи, а вихованці встигли оцінити оздоблене укриття.

Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 3
Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 4

«Нас би не відкрили, якби не було укриття. Коли вперше зазвучала тривога, діти не злякалися, а навпаки – опустились і почали розглядати стіни. Вони підстрибували, раділи, що все таке розмальоване, цікаве, кольорове», – описує перші враження діток директорка садочка «Козачок» Тетяна Морозенко.

Наразі спільнота «Б50 Волонтери» готова братися на перевтілення наступних укриттів – у дитячих садках і школах Київської, Чернігівської та Житомирської областей. Тому запрошує команди закладів і батьків розповідати про укриттях, які потребують оновлення. Щоб запросити волонтерів до свого закладу, потрібно заповнити анкету – https://forms.gle/BxZ4EczRMPrq9dbB8 При виборі локацій допомоги пріоритет буде надаватися закладам освіти з деокупованих територій та тим, чия будівля була частково пошкоджена  внаслідок війни.

Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 5
Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 6
Для дітей Бучі облаштували креативне укриття: волонтери шукають нові об’єкти для допомогти 7

Довідково:

Благодійна організація «Б50 Волонтери» – спільнота відновлювачів деокупованих територій Київської області. Її волонтери – дорослі реалізовані фахівці, які щотижня готові безоплатно працювати на користь жителів й держави.

З квітня 2022 р. спільнота «Б50» допомагає постраждалим розібрати завали будинків і консервувати пошкоджені домівки. Волонтери працювали в Ірпені, Бучі, Бородянці, Мощуні, Горенці, Макарові.

Взимку «Б50 Волонтери» розвиватимуть напрям відновлення бомбосховищ. Проєкт оздоблення в «Козачку» є пілотним для спільноти й зараз благодійна організація в пошуці нової локації для допомоги (бомбосховища в садочку/школі/будинку культури).

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №3 «Козачок» Бучанської міської ради –  найбільший садочок Бучі. До війни тут надавали освіту 340 дітям від 2 до 6 років.

«Козачок» розташованій на тій самій печально відомій вулиці Вокзальній, через яку колона російської бронетехніки хотіла пройти на Київ та була героїчно розбита нашими захисниками.

Як наслідок – частково постраждав головний корпус садочка (дах, вікна, фасад, кілька кабінетів) та ігрова зона на подвір’ї. Станом на зараз більшу частину пошкоджень виправлено. Завдяки появі бомбосховища заклад зміг повернутися до роботи.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.