У Києві виявили перевищення концентрацій отруйних домішок у повітрі: погода не сприятиме розсіюванню

У Києві виявили перевищення концентрацій отруйних домішок у повітрі: погода не сприятиме розсіюванню

У столиці щодня перевіряюсь стан повітря та радіаційний фон. На станціях дослідження вивчають склад повітря, концентрацію в ньому шкідливих речовин та домішок.

Передає Інформатор за даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

З 19 по 24 вересня 2022 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:

  • завислими речовинами – у 1,0-1,1 раза на площах Бессарабській та Перемоги;
  • оксидом вуглецю – у 1,0-1,3 раза на проспекті Перемоги (район метро Святошин), у 1,7 раза - там же 22 вересня;
  • діоксидом азоту – у 3,2-3,5 раза на площі Перемоги та вул. Каунаській 20 вересня, у 2,0-3,0 раза – на Бессарабській площі, бульварі Лесі Українки, проспектах Оболонському та Перемоги, у 1,0-1,9 раза - на усіх інших постах, за винятком проспекту Науки, 37 (в районі метеомайданчику обсерваторії, де перевищень не спостерігалось);
  • формальдегідом – у 2,0-2,7 раза на вул. Академіка Стражеска, площах Перемоги та Бессарабській, бульварі Лесі Українки, вул. Каунаській, проспекті Перемоги, Деміївській площі, у 1,3-1,8 раза – на вул. Олександра Довженка (район метро Шулявка), вул. Попудренка, Оболонському проспекті, в районі Гідропарку (поблизу мосту метро), у 1,0-1,1 раза – на проспекті Науки.

Всього на 15-ти стаціонарних постах обсерваторії з 19 по 24 вересня 2022 року було відібрано та проаналізовано 1572 проби атмосферного повітря.

Загалом, порівняно з попереднім тижнем, вміст забруднювальних домішок у повітрі знизився, чому сприяли погодні умови – невисока температура повітря, опади у вигляді дощу та посилення швидкості вітру в окремі дні.

За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дві-три доби нестійкий характер погоди (можливе формування туманів, незначне підвищення температури повітря) переважно не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.