Інформатор Київ

ЖИТТЯ

Як користуватись побутовими приладами, щоб зекономити електроенергію

Попереду важка зима, яка принесе нам нові витрати на опаленні, а також на додатковому витрачанні електроенергії через обігрівачі. Тому даємо прості поради, що допоможуть раціонально користуватись побутовими приладами та економити енергію.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Київтеплоенерго.

Холодильник має стояти подалі від плити та радіаторів. Через високу температуру збільшується навантаження на компресор, а це призводить до використання більшої кількості електроенергії та до зменшення строку служби приладу. Відстань від холодильника до стіни має становити не менше 5 см. Не правильно розташований холодильник споживає до 30% більше енергії.

Пральну машину завантажуйте на дозволений максимум. При частковому завантаженні споживається майже стільки ж енергії, як і при повному. Зверніть увагу на температуру прання, адже 90% енергії йде саме на нагрівання води. Так само на максимум завантажуйте і посудомийну машину.

В електрочайнику кип’ятіть лише необхідну кількість води. Також регулярно очищуйте його від накипу – це підвищить теплопровідність та зменшить споживання електроенергії.

Прасування розпочинайте з тих речей, які потребують нижчої температури, далі додавайте температуру та продовжуйте прасувати інші речі.

Налаштуйте бойлер на оптимальну температуру. Якщо вона зависока – це зайві витрати та додаткове навантаження на прилад. Не вимикайте бойлер із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.

Під час приготування їжі на електроплиті користуйтесь посудом з кришкою. Страва приготується швидше, а електроенергії буде спожито менше. Вимикайте конфорку за кілька хвилин до кінця приготування.

При нагоді замініть усі побутові прилади на економні з класом енергоефективності А, А+, А++ або А+++.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Нагору