Информатор Киев

ВОЙНА

Збитки, завдані інфраструктурі Бородянки, оцінили у $148.4 мільйонів

На початку повномасштабного вторгнення росії у Бородянці велися запеклі бої. Внаслідок цього центральна вулиця селища перетворилася на руїни — знищені багатоповерхівки, дорожнє покриття, повалені дерева та спалені авто.

Збитки, завдані інфраструктурі селища Бородянка на Київщині, оцінюються у $148.4 млн. Про це повідомили KSE Institute в рамках проєкту «Росія заплатить». передає Інформатор.

Загалом у Бородянці зруйновано та пошкоджено 1534 будівлі, з яких більша частина — це будинки житлового фонду. Сума збитків, завданих житловому фонду та присадибним забудовам, складає $95 млн. За час війни у селі руйнувань зазнали 404 приватні та 55 багатоквартирних будинків, 8 таунхаусів, 477 господарських споруд, 198 гаражів та 5 теплиць. Загальна площа цих пошкоджених споруд — 328.8 тис м2.

Нагадаємо, наші кореспонденти їздили у Бородянку, щод розповісти вам, як живе деокуповане селище: фото, відео та історії місцевих жителів зруйнованого міста тут.

На другому місці за сумою збитків — соціальна інфраструктура. За оцінками експертів проекту «Росія заплатить» через руйнування 176 соціальних обʼєктів селище зазнало збитків на $24.4 млн. У Бородянці під час війни було пошкоджено 7 медзакладів та 10 закладів освіти на $6.8 млн.

Ще на $21.4 млн російська армія завдала збитків промисловій інфраструктурі Бородянки. Загалом різного ступеня руйнувань зазнали 198 будівель. Серед пошкоджених обʼєктів активи таких підприємств як «Альфапрес Інтер», «Баліс», «Техно Органіка», «Мішель».

У Бородянці також знищені майже всі ключові будівлі адміністративної інфраструктури — 6 з 8 урядових та адмінбудівель, відділення поліції, 2 з 4 існуючих у селі поштових відділень, 2 пожежні станції. Ці збитки оцінюються у $7.6 млн.

Це дані KSE Institute в рамках проєкту «Росія заплатить». Оцінка втрат смт Бородянка здійснювалася на основі даних через оцифрування високоточних знімків з дронів, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Землі. На сьогодні це найточніші дані оцінки збитків селища.

Всі обрахунки здійснено відповідно до курсу долара станом на 1 січня 2022 року. Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури та оцінкою збитків Бородянки доступний за посиланням: RebuildUA | Бородянка.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Наверх