Информатор Киев

ЖИЗНЬ

На Київській дитячій залізниці почав курсувати справжній паровоз, завезений як репарація після Другої світової війни

На Київській дитячій залізниці після ремонту почав курсувати справжній паровоз. Його було збудовано у 1951 році на заводі імені Карла Маркса, що в місті Бабельсберг (Німеччина). У Київ він був завезений як репарація після Другої світової війни.

Про це повідомили в Укрзалізниці, передає Інформатор.

Наразі це єдиний паровоз, який експлуатується на мережі дитячих залізниць. Цей паровоз має історичне та символічне значення. Саме він у 1953 році відкривав рух поїздів малою столичною магістраллю.

Наприкінці 90-х років минулого століття паровоз було виведено з експлуатації на дитячій залізниці та задіяно для організації ретропоїздок вузькоколійками України. У 2005 році легендарний локомотив повернули на дитячу залізницю та знову почав перевозити гостей магістралі.

У 2021 році локомотив було відправлено на ремонт до локомотивного депо Сновськ, що на Чернігівщині. Навіть під час окупації Чернігівщини залізничники продовжували виконувати капітальний ремонт паровоза, і тепер він катає гостей дитячої залізниці.

Всі новини про музеї, виставки та події в рубриці — Куди піти в Києві.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Варвара Грекова

Наверх